Zvolena nová děkanka PEF, již počtvrté

PEF MZLU - logo

(23. 11. 2009, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF)i zvolila nového děkana fakulty. Funkci již po čtvrté obhájila dosavadní děkanka prof. Ing. Jana Stávková, CScii. Nové funkční období začíná 1. 2. 2010.

„Hlavní priority pro své nadcházející období pro rozvoj PEF spatřuji v rozvoji mezinárodní spolupráce zvláště na výzkumných projektech,“ zdůraznila Stávková. Ve svém předvolebním projevu se zaměřila též na další nejdůležitější úkoly v nadcházejícím období.  V oblasti vzdělávání odmítla další nárůst počtu studentů, potřebu umožnit učitelům pracovat na své odbornosti a odborném růstu. „Zvyšování kvality a dobré jméno fakulty  jsou prioritou“, dodává Stávková.

Profesorka Stávková působila ve funkci děkanky od roku 1997 do roku 2003 a následně pak v současném funkčním období od roku 2006 do roku 2009. Dlouhodobě usiluje o rozvoj spolupráce mezi fakultou a praxí, jakož i zkvalitňování výzkumné činnosti fakulty. V letošním roce si PEF připomněla 50. výročí svého založení a je tak nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. „Ráda bych, aby PEF byla nejen díky své mnohaleté tradici respektovanou institucí a vyhledávaným partnerem jak pro studenty, tak i pro ostatní instituce, jak z podnikatelské sféry, tak i v oblasti výzkumu,“ doplnila Stávková.

Autor: Ing. Jiří Urbánek

Přidáno: 23.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.