Zvolena nová děkanka PEF, již počtvrté

PEF MZLU - logo

(23. 11. 2009, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF)i zvolila nového děkana fakulty. Funkci již po čtvrté obhájila dosavadní děkanka prof. Ing. Jana Stávková, CScii. Nové funkční období začíná 1. 2. 2010.

„Hlavní priority pro své nadcházející období pro rozvoj PEF spatřuji v rozvoji mezinárodní spolupráce zvláště na výzkumných projektech,“ zdůraznila Stávková. Ve svém předvolebním projevu se zaměřila též na další nejdůležitější úkoly v nadcházejícím období.  V oblasti vzdělávání odmítla další nárůst počtu studentů, potřebu umožnit učitelům pracovat na své odbornosti a odborném růstu. „Zvyšování kvality a dobré jméno fakulty  jsou prioritou“, dodává Stávková.

Profesorka Stávková působila ve funkci děkanky od roku 1997 do roku 2003 a následně pak v současném funkčním období od roku 2006 do roku 2009. Dlouhodobě usiluje o rozvoj spolupráce mezi fakultou a praxí, jakož i zkvalitňování výzkumné činnosti fakulty. V letošním roce si PEF připomněla 50. výročí svého založení a je tak nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě. „Ráda bych, aby PEF byla nejen díky své mnohaleté tradici respektovanou institucí a vyhledávaným partnerem jak pro studenty, tak i pro ostatní instituce, jak z podnikatelské sféry, tak i v oblasti výzkumu,“ doplnila Stávková.

Autor: Ing. Jiří Urbánek

Přidáno: 23.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…