Zvládnutí trémy je podmínkou k úspěšnému projevu

Promluvit na veřejnosti, oslovit dav, přednést projev, prezentovat výsledky před zkušební komisí či kolegy nebo nabídku před potenciálními zákazníky – to vše jsou situace, ve kterých se většina lidí cítí nejistá a nervózní.

Průměrný člověk před takovým výkonem prožívá trému, potí se mu ruce, zrychluje dech, klepe hlas a někteří se můžou dokonce i psychicky sesypat. Všechny tyto projevy strachu a nervozity pak zákonitě zhoršují samotný přednes, což nebohého řečníka ještě více znervózní a tak jeho vystoupení může skončit katastrofálně. Důvodem těchto nepříjemných emocí je fakt, že si každý člověk ve skrytu duše přeje, aby o něm ostatní lidé smýšleli dobře, měli ho rádi a respektovali ho.

Co si pak všichni ti posluchači pomyslí o jakémsi chlapíkovi, který jim rozklepaným hlasem něco vyprávěl, hrozně se u toho potil a zadrhával se mu hlas? Budou si pamatovat obsah jeho sdělení, nebo spíše to, jak u toho vypadal?  

Jen málokterý člověk se vyžívá ve vystoupeních na veřejnosti a netrpí přitom trémou. Ti ostatní budou vždy bojovat s větším či menším strachem a s obavou, jak jejich vystoupení dopadne. A jedinou šancí, jak tento boj vyhrát, je naučit se zvládat trému pomocí tréninku a technik, které pomáhají strach zmírnit a ovládnout.

Vzdělávací společnost EDUX proto pořádá pro všechny, kdo mají zájem zlepšit svůj projev (např. začínající právníci, marketingoví pracovníci, studenti, obchodníci, konzultanti, obchodní zástupci, aj.) kurz na téma „Mluvený projev a rétorika“ dne 29. srpna 2012 v Praze.

Co Vám kurz přinese? Naučíte pracovat s hlasem, překonávat trému a zlepšit svůj hlasový projev a dostanete „návod“, jak dál na sobě pracovat. To vše za využití videotréninkových metod a praktického nácviku, které vám umožní si nové poznatky vyzkoušet a natrénovat. Máte zájem na sobě pracovat? Přihlásit se je možné nejpozději do 17.8.2012 je možné přímo u kurzu. Na přihlášky poskytujeme slevu ve výši 25 % z ceny kurzu.

Přidáno: 18.07.2012, Zdroj: Edux.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.