Ztracený svět v PODZEMÍ láme prodejní rekordy a mluví se o novém Potterovi

FRAGMENTNakladatelství Fragment vydalo 12. března 2008 prvotinu dvou britských autorů, Rodericka Gordona a Briana Williamse, Ztracený svět v PODZEMÍ. Práva na vydání v České i Slovenské republice získalo v napínavém a strastiplném boji s ostatními nakladateli.
Boj byl urputný, ale již po týdnu prodeje na knihkupeckém trhu jsme se přesvědčili, že vytrvalost stála za to. Po týdnu se kniha vyhoupla na přední místa žebříčku bestsellerů SČKN, kdy hlasovalo 82 knihkupců.

Roderick Gordon a Brian Williams jsou jména, která zná již celý svět. Ale v létě 2007 tomu tak ještě nebylo. Na sklonku roku 2003 se Gordonovi při kopání na zahradě jeho starého venkovského domu zrodila v hlavě myšlenka na knihu o mladém nadšenci do archeologie, který objeví život v podzemí. Jeho soused ho totiž upozornil na fakt, že pod domem by se mohl nacházet tunel, který spojuje jeho dům s městským kostelem. Nápad na knihu byl na světě a s podporou manželky a nápady kamaráda Williamse byl příběh o čtrnáctiletém Willovi z Londýna na světě.

Knihu si autoři nejdříve vydali sami na vlastní náklady pod názvem Highfield Mole. Poskytli ji místnímu knihkupectví, které knihu za měsíc vyprodalo. Pak ji objevil Barry Cunningham, nakladatel a objevitel Harryho Pottera.
„Po přečtení několika stránek Ztraceného světa v PODZEMÍ jsem měl úplně to samé chvění, jako po přečtení pár stránek Harryho Pottera,“ říká Cunningham a jeho slovům důvěřuje více než 37 nakladatelů po celém světě, kteří koupili práva na vydání Ztraceného světa v PODZEMÍ (v originále TUNNELS). V červenci 2007 knihu vydal a po několika měsících se prodalo přes 130 tisíc výtisků!
V lednu 2008 se kniha dostává na americký trh a po měsíci na trhu se objevuje na žebříčku bestsellerů v prestižním deníku New York Times.

Britští fanoušci podzemního světa se dočkají dalšího pokračování (zatím) plánované trilogie již v červnu 2008 pod názvem Deeper a nakladatelství Fragment půjde v jejich stopách v září 2008.

Autoři zvolili velmi lehký jazyk, stravitelný dětmi i dospělými. Jejich vyprávění je realistické a čtenáři se tak sblíží s Willem a jeho rodinou na prvních stránkách knihy.

Zahraniční tisk přirovnává Ztracený svět v PODZEMÍ k Harrymu Potterovi, ke kterému se autoři nehlásí, ale svým přáním vrátit děti ke čtení a navázat tak na úspěch J. K Rowlingové se netají.

„Nakladatel, který objevil Rowlingovou, věří, že našel nového Harryho Pottera. Tentokrát je to archeolog.“
Agentura Reuters

„Perfektně postavené dobrodružství o chlapci, který objeví svět v podzemí s nadvládou zla.“
The TIMES

„Překrásně vymyšlené podzemní vyprávění vás zcela vtáhne do jiného světa.“
Publishing News

„Přežije tato kniha svoji propagaci? ANO!“
Daily Express

Anotace

Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ.
Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí.
Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ?
Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!

Každá kniha obsahuje bonus – visačku na kliku se zábavným textem: NERUŠIT, JSEM V PODZEMÍ!

Z angličtiny přeložil Zdík Dušek
344 str., 152x228 mm, 1. vydání, pevná vazba, 399 Kč, pro čtenáře od 11 let

Knihu Ztracený svět v PODZEMÍ můžete vyhrát v soutěži na adrese http://soutez.vzdelani.cz!

Přidáno: 26.03.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si