ZŠ z Kopřivnice získala nejvyšší ocenění za Evropský den 2013

Dnes byli v Praze slavnostně oceněni žáci a učitelé Základní školy Štramberská z Kopřivnice. Ocenění za nejlepší Evropský školní projektový den proběhlo formou předání certifikátu v reprezentativních prostorách Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a následujícím zábavným odpolednem v centru Prahy.  

Škola získala nejvyšší ocenění za organizaci „Evropského dne“, kdy se žáci během několika dnů ocitli v zemi vikingských předků. Prezentovali severské státy a jejich historii, zažili karneval u Pipi Dlouhé Punčochy. Následující den zažili ve Francii módní přehlídku klobouků, francouzské šansony, parfémy a delikatesy. Prezentovali v dobových kostýmech a vytvořili model Eiffelovy věže. V Řecku následovala módní přehlídka oděvů řeckých bohů, Olympijské hry, pověsti a tanec. Žáci připravili také divadelní představení „Dobytí Tróje“. Během romského dne poznali romská řemesla, kuchyni, písně, tance, pohádky, romský jazyk, významné romské osobnosti. Poslední den pak byly prezentovány výsledky s podtitulem „Evropa se představuje“.  Tento den byl otevřen rodičům, hostům z řad zástupců zřizovatele školy, zástupcům kraje, města, ředitelům a pedagogům okolních škol. Na programu bylo představení zvolených států s prezentací a s kulturním vystoupením žáků – taneční, pěvecká a dramatická vystoupení. Pohoštění z národních kuchyní jednotlivých vybraných zemí i romské kuchyně připravila každá třída s pedagogy za pomoci rodičů. Na závěr dne proběhlo vystoupení místní hudební skupiny s francouzskou zpěvačkou.

Evropské projektové dny ve školách:
Hlavním cílem Evropských projektových dnů 2013 s názvem „Evropa otevřená všem, škola otevřená všem“ je podpora institucí i jednotlivců v zapojení do Programu celoživotního učení. Akce je podporou zejména pro instituce dosud nezapojené do evropské spolupráce. V letošním roce se do akce Evropský den přihlásilo celkem 100 škol s velmi kvalitními návrhy programů. Na základě kritérií bylo komisí Domu zahraniční spolupráce vybráno 30 škol, které byly finančně i organizačně podpořeny a mohly tak svůj návrh zrealizovat. Evropské dny proběhly ve školách ve 13 krajích ČR v květnu a červnu 2013. Akce byly otevřené i okolí školy, zástupcům obce, regionu, učitelům okolních škol, rodičům a dalším hostům. Součástí akce byl i seminář o evropské spolupráci ve vzdělávání, Programu celoživotního učení a dalších aktivitách administrovaných Domem zahraničních služeb. Všechny informace a výstupy všech 30 Evropských dnů jsou zveřejněny na webové stránce www.evropanasimaocima.cz.


Přidáno: 06.12.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.