Zpátky do školy (Back to School) již tento pátek!

EUROPA

Projekt "Zpátky do školy" (Back to School) je iniciativou Evropské komise, která si klade za cíl přiblížit Evropskou unii studentům středních škol a dát jejím institucím tvář prostřednictvím setkání s Čechy pracujícími v úřadech EU. V pátek 15. května 2009 se více než šedesát českých úředníků vrátí do škol, kde dříve studovali, aby zde promluvili nejen o Evropské unii jako takové, ale také o zkušenostech, které jim práce pro evropské instituce přinesla.

Iniciativa Back to School vznikla v roce 2007 v rámci německého předsednictví v Radě EU. Zahájila ji německá kancléřka Angela Merkelová s cílem informovat studenty o fungování EU a o programech, které by je mohly zajímat, jako jsou např. Erasmus, Leonardo da Vinci, Mládež v akci aj.

Projektu Zpátky do školy Evropské komise organizovaného ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy se v letošním roce zúčastní i česká ministryně školství Miroslava Kopicová, která bude mít možnost pohovořit o EU se studenty Gymnázia v Kadani od 14 hodin či ministr pro evropské záležitosti Štefan Füle, který zamíří debatovat od 10 hodin na Gymnázium v Karlových Varech. Zastoupení Evropské komise v ČR bude reprezentovat její vedoucí Irena Moozová, která se od 10:50 se studenty Anglického gymnázia (The English College in Prague) podělí o své zkušenosti vyplývající z práce pro Evropskou komisi.

Letos je tato iniciativa pořádána v rámci projektu Spring Day for Europe - Jaro Evropy 2009. Projekt Jaro Evropy, který se koná každý rok, si klade za cíl povzbudit školy, aby si jeden či více dní v kalendáři vyhradily na organizaci akcí, které se soustřeďují na debatu věnovanou evropským tématům, kde je důležitý prvek interakce a aktivní odezvy.

Další informace podá a případné dotazy zodpoví:
Zuzana Pavlíčková, Information officer, Zastoupení EK, (zuzana.pavlickova@ec.europa.eu, 602 971 761).

Přidáno: 14.05.2009, Zdroj: EUROPA

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…