Znovuzrozený Charles Dickens?

TETOVÁNÍ KRVÍFRAGMENTTento týden se milovníkům epických příběhů dostává do rukou dílo mladého nadějného autora a ilustrátora D. M. Cornishe – Začátek cesty. Začátek cesty je 1. dílem výpravné trilogie TETOVÁNÍ KRVÍ, která byla napsána nejen pro děti a mládež. Nadaného a uznávaného D. M. Cornishe nazývají zahraniční média novodobým Dickensem. Knihu vydává v těchto dnech Nakladatelství Fragment.

Polokontinent – země, kde se odehrává důmyslný příběh, vychází z reálií přelomu 18.–19. století a je součástí většího světa, který v knize prozatím nedostává jméno.
Je to nebezpečné místo. Příšery a lidé tu žijí v nebezpečném sousedství. Města, vesnice, poutníci i sedláci, všichni potřebují ochranu před příšerami, a proto existují jedinci, kteří podstoupili speciální chirurgický zákrok a za poplatek je příšer zbavují. Kdo přemůže příšeru, může se tetovat její krví.

Cornishova fantazie je jedinečná. Postavy a jejich vlastnosti jsou vylíčeny do nejmenších detailů.
Autor perfektně popisuje stavbu a funkci neobvyklých předmětů, které se v příběhu vyskytují. Například spousta lodí není poháněna vesly nebo motory, ale živými organismy bez mozku, které jsou srostlé s lodí a vytvářejí kinetickou energii, která uvádí loď do pohybu…

Kniha fascinuje čtenáře po celém světě nejen svým barvitým a skvěle promyšleným příběhem, ale i fantastickými ilustracemi od samotného autora. Licenční práva byla prodána do více než 30 zemí světa a toto dílo získalo několik knižních ocenění.
Za všechny uveďme například Aurealis Award v kategorii beletrie pro mládež, Čestnou cenu v soutěži Children´s Book Council of Australia a rovněž nominaci na cenu ALA Best Books 2007. Nezůstalo však jen u čtenářů. Hollywoodští scénáristé pojali knihu jako předlohu k velkofilmu, který má přijít do kin v roce 2010 (The Jim Hanson Company).

Druhý díl plánované trilogie vychází v Austrálii a současně v USA v květnu letošního roku pod názvem Lamplighter. Nakladatelství Fragment vydává tuto knihu v těsném závěsu, v září 2008.

Anotace

Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba?

Z anglického originálu Monster Blood Tattoo přeložila Drahomíra Michnová.
138x205 mm, 352 stran, 1. vydání 2008, pevná vazba, 349 Kč

Doporučujeme: www.monsterbloodtattoo.com

Ohlasy ze zahraničí

„Při čtení knihy jsem měla neustále pocit, jako když nemohu popadnout dech!
(Tamora Pierce, autorka beletrie pro mládež)

„Nevšední a podivuhodný nový svět, propracovaný do nejmenšího detailu, naprosto přesvědčivý!“
(Lloyd Alexander, spisovatel, držitel ceny Newbery)

„Pečlivě připravená zápletka, obdivuhodná představivost, velmi bohatě zpracované.“
(Michael Cart, spisovatel, odborník na dětskou literaturu)

„Úchvatné!“
(Booklist)

O autorovi

D. M. CornishD. M. Cornish, odkojený sériemi Star Wars, posedlý Lewisem a Tolkienem, je přesvědčený o existenci jiných civilizací a světů. Již od útlého mládí nosí v hlavě myšlenku, že spisovatelé k nim mají klíč.
Studoval kresbu a knižní ilustraci na University of South Australia, kde od roku 1993 pomalu shromažďoval poznámky a načrtl stovky kreseb ke svému Polokontinentu, které se sotva vešly do 23 poznámkových bloků.

Po setkání s nakladatelkou dětských knih, která nahlédla do jeho poznámek, byl „násilím“ dotlačen k tomu, aby ze svých zápisků a kreseb konečně sestavil svou vysněnou knihu. D. M. Cornish tedy opustil své dobře placené zaměstnání a po dva roky skoro nevycházel z bytu, dokud nevytvořil tento vzrušující příběh.

Kniha o Rosamundovi byla na světě.

Knihu TETOVÁNÍ KRVÍ můžete vyhrát v soutěži na adrese http://soutez.vzdelani.cz!

Přidáno: 22.04.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.