Z MÍSTA NA MÍSTO „Komponovaná výstava o pohybu lidí a věcí v dnešním světě“

V nových suterénních prostorách Českého centra Praha bude od 6. června 2013 k vidění komponovaný projekt s názvem Z MÍSTA NA MÍSTO. Jeho ambicí je nalezení odpovědi na otázky „Proč a jak se lidé i věci v dnešním propojeném světě pohybují? Jak dát náš běžný život do souvislosti s životem lidí v jiných částech světa?“. Nedílnou součást tvoří interaktivní výstava Supermarket svět (odbornou garanci této části projektu poskytl Petr Nikl).  Další část přehlídky představí fotografie a kresby dětí z různých rozvojových zemí Colors of my life a práce vítězů výtvarné soutěže žáků tuzemských základních škol a Českých škol bez hranic.

Výstavu můžete navštívit ve dnech 6.6. – 28.6.2013 od 10 - 17.hodin v Českém centru Praha, Rytířská 31, Praha 1.

Celý projekt organizuje Program globálního rozvojového vzdělávání PRVák nevládní organizace ADRA ve spolupráci s Českými centry. Koná se pod záštitou Karla Schwarzenberga, místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR.

Globální rozvojové vzdělávání se snaží hravou a zajímavou formou motivovat žáky a studenty k přemýšlení o globálních tématech přesahujících hranice států, jako jsou migrace, chudoba, odpovědná spotřeba, ekologická udržitelnost a podobně.  „S podobným záměrem jsme koncipovali i výstavu Z místa na místo. Poutavým způsobem chceme ukázat, že to, jak se chováme tady a teď, může mít vliv na lidi žijící na druhé straně planety,“ vysvětluje Tereza Čajková, vedoucí programu globálního rozvojového vzdělávání PRVák nevládní organizace ADRA.

Děti i dospělí návštěvníci mohou během výstavy hledat a nalézat odpovědi na otázky kolik například váží naše tričko a kolik vody se spotřebuje na jeho výrobu, odkud pocházejí různé součástky mobilního telefonu nebo jak prožívají svůj obyčejný den děti v Beninu, Indii, Etiopii a v dalších vzdálených zemích.

Projekt nabídne výstavu Supermarket Svět vytvořenou organizací Na Zemi. Interaktivní výstava vybízí ke zkoumání souvislostí výroby věcí naší každodenní potřeby a jeho odborným garantem je Petr Nikl. V rámci další části přehlídky se návštěvníci mohou setkat s fotografiemi a kresbami každodenních příběhů dětí z různých kultur Colors of my life.  Součástí výstavy je také prezentace vítězných prací výtvarné soutěže, do které se přihlásili žáci tuzemských základních škol a Českých škol bez hranic, které s Českými centry v zahraničí úzce spolupracují. Děti ve věku od 7 – 15 let zpracovávali téma pohybu v globalizovaném světě. Celkem se zapojilo 165 základních škol a 2300 dětí. „Výtvarné počiny, které se na toto téma sešly, jsou velkou inspirací, které bychom my dospělí měli určitě naslouchat“, říká Jolana Součková z Českého centra Praha. „Jsme rádi, že organizace ADRA vyslechla naši výzvu oslovit školy v ČR i v zahraničí se speciálním tématem, které dlouhodobě zajímá i Česká centra.
V rámci doprovodného programu proběhnou také workshopy pro školy a semináře globálního rozvojového vzdělávání pro učitele.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

6. 6. 14.00: předání cen vítězům výtvarné soutěže pro základní školy
13. 6. 18.00: workshop k výstavě Supermarket Svět
17.6. 18.00: výtvarný workshop Recytvorba
20. 6. 18.00: Cesta. Veřejné čtení z cyklu Povídek pro Adru literární přílohy Práva Salon (K.Tučková, I.Dousková a další)
Po-Pá: workshopy pro žáky ZŠ i SŠ (nutná rezervace dopředu)

Více informací:
www.czechcentres.cz/prague
www.czechcentres.cz
www.adra.cz/prvak
www.adra.cz

Místo konání:  České centrum Praha, Rytířská  31, Praha 1.

Otevírací doba:
Pondělí - pátek od 10 do 17 hodin.
VSTUP VOLNÝ.
Výstava potrvá do 28. 6. 2013

Přidáno: 17.06.2013, Zdroj: ADRA

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.