Zlom si německý jazyk!

Goethe Institut

V Praze, 15. září 2011 - Což takhle dát si německý jazykolam? Dnes začala soutěž Goethe-Institutu pro žáky a studenty od 13 do 17 let o dva zájezdy do Berlína.

Cílem soutěže „Zlom si německý jazyk“, která dnes byla zveřejněna na stránkách Goethe-Institutu na sociální síti Facebook, je probudit v mladých lidech zájem o německý jazyk a zároveň je pobavit. Soutěže se může zúčastnit každý od 13 do 17 let, kdo umí německy a/nebo anglicky.

Úkolem soutěžících je uložit do speciální aplikace na stránkách Goethe-Institutu na Facebooku krátké video, v němž přeříkají jeden ze tří nabízených německých jazykolamů. Aby video oslovilo co nejvíce uživatelů Facebooku, mělo by být natočeno v nějaké vtipné, zajímavé či kuriózní situaci.

Všechna videa budou ke zhlédnutí ve videogalerii a do 4. října pro ně bude možné hlasovat. Autoři dvou nahrávek, které získají nejvíc hlasů, se koncem října vydají na cestu do Berlína. Kromě zajímavého programu v německém hlavním městě čekají na vítěze menší úkoly, které jim určí příznivci Goethe-Institutu na Facebooku ve druhé části soutěže. V závěrečné fázi budou moci uživatelé Facebooku odpovídat na kvízové otázky, které si výherci v Berlíně vymyslí, a tím vyhrát další ceny.
Soutěž probíhá v osmi státech střední a východní Evropy a v USA.
Pro více informací sledujte průběžně stránky Goethe-Institutu na Facebooku: www.facebook.com/GoetheInstitutPrag

Přidáno: 15.09.2011, Zdroj: Goethe Institut

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…