Zlepšete se po maturitě v angličtině

Tutor, s.r.o.Končíte právě střední školu? Pak pravděpodobně přemýšlíte o tom, kam budete ve svém životě nadále směřovat. Možná máte obavy, že nemusíte ve tvrdé konkurenci u přijímacích zkoušek na vysoké školy obstát. Nebo byste si rádi ještě nějakou dobu užívali studentského života a zvýšili přitom své šance získat vysněné zaměstnání, ačkoliv studium na vysoké či vyšší odborné škole neplánujete. Pak by pro Vás mohlo být právě pomaturitní studium to nejvhodnější řešení.

Podle nedávného průzkumu jazykové školy TUTOR vede klienty k pomaturitnímu studiu angličtiny především touha prohloubit své jazykové znalosti (zejména schopnost komunikace) a snaha složit jednu z mezinárodně uznávaných Cambridgeských zkoušek – PET, FCE nebo CAE (tyto důvody uvedlo 70 % klientů, s tím, že při průzkumu bylo možné označit více odpovědí). Většinu klientů (54 %) láká i možnost udržet si status studenta, se kterým jsou spojeny stejné výhody jako při studiu na střední či vysoké škole. Stát za studenty platí sociální a zdravotní pojištění, studenti výrazně ušetří za městskou hromadnou dopravu, mají nárok na dětské přídavky, a pokud si přivydělávají brigádou, platí nižší daně. K často uváděným důvodům patří také snaha zlepšit se v jazyce před vycestováním do zahraničí (11 %) nebo touha zvýšit své šance u přijímacích zkoušek na VŠ (14 %).

Kvalitní jazyková škola by měla při výuce klást maximální důraz na komunikaci, jelikož právě s ní mají absolventi středních škol největší problémy. Studenti se naučí především rychle reagovat na otázky, formulovat a obhajovat své názory, důležité je ztratit obavy z aktivního používání jazyka. Samozřejmostí by měla být výuka vedená jak českými, tak zahraničními lektory. „V naší jazykové škole se snažíme intenzivní studium angličtiny doplnit i dobrovolnými aktivitami, jako je např. návštěva ZOO nebo procházka po městě – samozřejmě s výkladem v angličtině,“ říká Martina Trmalová, manažerka zákaznického centra společnosti Tutor.

Pomaturitní studium přitom není záležitost pouze čerstvých absolventů středních škol. Navštěvuje ho každoročně i řada pracujících, kteří potřebují vylepšit svou angličtinu kvůli možnosti kariérního postupu. Jazyková škola Tutor proto nabízí možnost studia i v odpoledních hodinách.

Podle Martiny Trmalové roste v poslední době zájem klientů o pomaturitní studium angličtiny v kombinaci s dalším jazykem. „Studenti u nás mohou po skončení dopolední výuky pokračovat lekcí španělštiny, němčiny nebo francouzštiny, a to v rozsahu 1–2 hodin týdně. Druhý jazyk nabízíme klientům za velmi výhodnou cenu, připlatí si pouhých 999 korun.“

Většina zaměstnavatelů dnes požaduje znalost alespoň jednoho světového jazyka na komunikativní úrovni. Pracovní pozice s využitím cizího jazyka bývají obecně lépe ohodnoceny. Stále více Čechů také tráví dovolenou v zahraničí. Neznalost cizího jazyka ovšem může dojmy z cestování negativně ovlivnit.

Pomaturitní studium angličtiny je tedy rozhodně investice, která se vyplatí.

Nabídka pomaturitních jazykových kurzů společnosti TUTOR:

název kurzu počet lekcí dny trvání čas město cena
AJ pomaturitní dopolední 680 Po–Pá 3. 9. 07 – 27. 6. 08 09.00–12.20 h Praha 29.999,– Kč
AJ pomaturitní odpolední 680 Po–Pá 3. 9. 07 – 27. 6. 08 12.40–16.00 h Praha 27.999,– Kč
AJ pomaturitní 680 Po–Pá 3. 9. 07 – 27. 6. 08 09.00–12.20 h Brno 22.999,– Kč
AJ pomaturitní s dalším jazykem 680 Po–Pá 3. 9. 07 – 27. 6. 08 09.00–12.20 h Praha 30.998,– Kč

Autorka: Pavla Neoralová, specialista marketingu, Tutor
www.tutor.cz

Přidáno: 16.04.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.