Zkuste přijít na kloub francouzštině, „jazyku diplomatů“

Francouzština se dobře poslouchá. V mnoha lidech ale právě její libozvučnost a zdánlivá komplikovanost vyvolává dojem, že by se základy řeči potýkali zcela marně. Pražské jazykové školy vypisují řadu kurzů, které vás mohou snadno přesvědčit o opaku. Chce to jen trochu odvahy.

Vzrůst zájmu o francouzský jazyk souvisí se vstupem České republiky do Evropské Unie, v níž je francouzština jedním z hlavních komunikačních jazyků. Navzdory této skutečnosti však zájem o začátečnické kurzy tohoto jazyka vzrůstá jen pozvolna. To potvrzuje i marketingová manažerka jazykové školy Akcent Heda Elstnerová, podle níž se počet studentů docházejících do kurzů francouzštiny zhruba vyrovnává zájmu o kurzy začátečnické španělštiny. Znalost této řeči přitom ocení nejen uchazeči o práci ve společnostech s mezinárodním působením, ale i ti, kteří mají co dočinění s úřady Evropské unie.
fut

Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a hlavním městem Praha. Realizátorem projektu je Respekt o. p. s.

Veřejné skupinové kurzy francouzštiny pro začátečníky:

Jazyková škola
Počet hodin za týden
Cena za semestr kurzu
Adresa
Akcent 2 x 2 hodiny 7676 Kč www.akcent.cz
Caledonian School

2 x 2 hodiny

7980 Kč www.caledonianschool.cz
Dana Čepková
závisí na dohodě závisí na dohodě www.revolucni.com
Francouzský institut 2 x 2 / 1 x 4 hodiny 6700 Kč / 6700 Kč www.ifp.cz
JS Agency
1 x 2 hodiny 2800 Kč www.jazykovaskola.cz
Lexis
1 x 2 hodiny 2700 Kč www.lexis.cz
Lingua Viva 2 x 2 hodiny 6990 Kč www.linguaviva.cz
Polyglot
2 x 2 hodiny 5750 Kč www.polyglot.cz
Presto
2 x 1,5 hodiny 5545 až 5880 Kč www.presto-skola.cz
Tau College
1 x 2 / 2 x 2 hodiny 4800 Kč / 9600 Kč www.taucollege.zde.cz
The Language House
1 x 2 / 2 x 2 hodiny 3180 / 5100 Kč www.thelanguagehouse.czPřidáno: 11.02.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.