Život nejen na kolech

Život nejen na kolech je název fotografické soutěže, která se již čtrnáctým rokem snaží upozornit na životní okamžiky lidí se zdravotním postižením. Soutěž a doprovodný cyklus výstav po České republice i Slovensku pořádá nezisková organizace Liga vozíčkářů se sídlem v Brně. Fotosoutěž je určena široké veřejnosti, slavnostní vyhlášení proběhne v říjnu letošního roku na veletrhu Medical Fair. Kromě odborné poroty pod vedením známého fotografa, pana Jindřicha Štreita mohou fotografie hodnotit i návštěvníci veletrhu. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny od sponzorů soutěže.

Více o soutěži naleznete na http://www.ligavozic.cz/zivotnejennakolech. Zde jsou vystaveny fotografie z předchozích ročníků, které je možno zakoupit a podpořit tak činnost Ligy vozíčkářů. Fotografie do soutěže je možné zasílat od 1. března do 1. října 2010.
Soutěž je součástí informační kampaně Přisedni si, která pomáhá lidem s postižením přiblížit se široké veřejnosti.

O ročníku 2009 pan Štreit řekl: "Líbilo se mi, že soutěž byla perfektně připravena na profesionální úrovni. Byl jsem potěšen a také překvapen výbornou úrovní fotografií, které byly zaslány k hodnocení."


Plán doprovodných výstav

1. - 28. února 2010 - Kavárna a čajovna Kačaba, Prokopova 17, 301 00 Plzeň.

Kavárna a čajovna Kačaba je chráněná pracovní dílna jejímž hlavním posláním je vytvářet lidem se zdravotním, převážně mentálním postižením podmínky, které budou směřovat k jejich sociálnímu a pracovnímu začlenění do většinové společnosti. Zřizovatelem Kačaby je obecně prospěšná společnost MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s.

3. - 31. května 2010 - Kavárna Vesmírna, Ve Smečkách 5, Praha

Kavárna Vesmírna je místem s pracovně-tréninkovým programem pro lidi s mentálním postižením. Kavárnu Vesmírna provozuje občanské sdružení MÁME OTEVŘENO?

2. - 30. června 2010 - Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově

4. listopadu - 31. prosince 2010 - Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici

Přidáno: 18.02.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…