Zima za půlku? Jde to!

ISIC karta

Trendem poslední doby je využívání nejrůznějších slevových akcí. Ať už se jedná o bonusový systém formou razítek, samolepek či věrnostních karet, vždy ušetříte vy, případně členové vaší rodiny nemalé finanční prostředky. Jedny z nejrozšířenějších nástrojů k získání slev jsou studentské identifikační průkazy a slevové karty.

Česká republika má dlouhodobě nejpropracovanější servis pro držitele karty ISIC, mezinárodního identifikačního průkazu studenta, který slouží zároveň také jako slevová karta nejen u nás, ale v dalších 124 zemích světa. Dokazuje to i čtvrt milionu vydaných karet každý rok v ČR.

Karta ISIC (International Student Identity Card) umožňuje studentům středních a vysokých škol čerpat slevy nejen v kamenných prodejnách, ale také online prostřednictvím studentského informačního portálu www.chytrepalice.cz. Stejných výhod mohou využít i učitelé s kartou ITIC, mezinárodním identifikačním průkazem pedagoga (International Teacher Identity Card). Letos poprvé mají možnost čerpat studentské výhody po celém světě také žáci základních škol s kartou ISIC SCHOLAR, obdobou karty ISIC, což ocení zejména rodiče, kteří dosud nemohli pro své děti využít žádných studentských slev. "Na žáky základních škol se jaksi zapomíná, přestože právě oni nemají ze zákona v podstatě žádný průkaz žáka/studenta, který si u nich jistě najde každodenní využití. Navíc se s ním budou moci konečně cítit jako studenti a srovnávat se tak se svým staršími sourozenci, kteří využívají ISIC již na 2300 místech v ČR a mohou s ním vycestovat do dalších 123 zemí světa," uvedl Tomáš Vyskočil, ISIC National Manager.

U nás existují další typy karet, zejména slevové karty pro mladé - jako např. EURO<26 nebo hostelová karta IYHF (International Youth Hostel Federation). Ovšem ne všechny karty mají zaručené pokrytí po celém světě, některé jsou omezeny také věkem či způsobem použití(např. nutností navštívit kamenný obchod, aby byla sleva uplatněna).

Pokud tedy máte doma dítko školou povinné, naučte je využívat výhod, které mu studentské karty přináší nejen během zimy, ale v běžném každodenním životě. Ve výsledku to bude vaše pěněženka, které se uleví…

VÝZBROJ A VÝSTROJ

Loňská výbava je zastaralá, případně dosloužila? Tato věta vás nemusí dostat do hrobu, pokud využijete exkluzivního studentského obchodu www.chytrepalice.cz, kde jsou celoročně k dostání slevy v exkluzivní výši, případně 1+1 zdarma.

PRODUKT   
cena bez ISIC/SCHOLAR cena s ISIC/SCHOLAR
Krosna Hi-Tec Miwok 7 1899,- Kč 1532,- Kč
Lyžařská helma Helmet Black 949,- Kč 730,- Kč
Chránič páteře Wspine 1190,- Kč
833,- Kč
Snowboard Lucky Ace 5690,- Kč 4377,- Kč
Snowboardové vázání Alu Pro Black 2490,- Kč 1915,- Kč
Snowboardové boty Rhino Black 2699,- Kč 2076,- Kč
Lyžařské brýle Freak White 949,- Kč 730,- Kč
Snowboardové kalhoty Morro 4790,- Kč 1437,- Kč
Lyžařská bunda Capella 7250,- Kč 2175,- Kč
Celkem 26 007,- Kč 14 273,- Kč

Ušetřím (rozdíl v ceně): - 11.734 Kč

POJIŠTĚNÍ JE ZÁKLAD

Vybrat si cestovní pojištění není nic snadného. Málokdo si uvědomí, že lyžování i snowboarding patří mezi extrémní sporty, z nichž plynoucí rizika úrazu samozřejmě nejsou v mnohých případech pojišťovnami standardně kryta. Proto si student může díky  kartám  ISIC a ISIC SCHOLAR sjednat také výhodné cestovní pojištění Uniqa zahrnující právě extrémní sporty a to za bezkonkurenčních 350 Kč na celý rok! A vyjíždět s ním může během roku i opakovaně, takže lyžováním a zimou zábava rozhodně nekončí… Můžete si být jistiže o pojištěné dítko  tak bude maximálně postaráno a v případě nutnosti bude hradit pouze drobná ošetření a léky, protože náročnější zákroky a hospitalizaci sjedná asistenční služba ihned. A pokud se v létě vaše ratolest rozhodne, že by raději odcestovalo na studijní výměnný pobyt v rámci programu Socrates, Erasmus apod., nabízí se možnost pojištění na dlouhodobý výjezd v rámci Evropy až na 6 měsíců.

Druh pojištění exkluzivní cena s kartami ISIC/ISIC SCHOLAR
cestovní pojištění včetně extrémních sportů 
350 Kč
cestovní pojištění pro dlouhodobý výjezd vč. extrémních sportů
1600 Kč

ALPY ZA HUBIČKU

Mezi nejoblíbenější zimní benefity, které lze se studentskýmikartami využít, patří speciální nabídka lyžování v Alpách a to včetně předvánočního lyžování, kdy je  na alpských kopcích již sněhu dostatek, ale stále není mnoho lidí na sjezdovkách. Student si může vybrat z nabídky 65.000 lyžařských zájezdů, na které obdrží slevu až -10% při předložení karty ISIC či ISIC SCHOLAR a  navíc dárek v podobě windstopperové lyžařské masky KAMA pro 300 nejrychlejších. Ucelenou nabídku naleznete na  www.chytrepalice.cz

Předvánoční lyžování v Alpách se těší stále větší oblibě. Lyžuje se na čerstvém prašanu už v době, kdy u nás moc sněhu není a navíc se tak vyhnete velkému počtu lyžařů a nenáviděným frontám na vlek. Při tom vás to vyjde mnohem levněji, než v plné sezoně.

Cena na osobu zahrnuje: ubytování na 7 nocí a 6 denní skipas (u zájezdů do Rakouska skipas není v ceně)

cena bez ISIC/SCHOLAR cena s ISIC/SCHOLAR
Hotel Baita Clementi ****, Bormio – Itálie od 7590 Kč od 6831 Kč
Residence Gloria ***, Val di Fiemme – Itálie od 4690 Kč od 4221 Kč
Residence Sciatori ***, Aprica – Itálie od 3690 Kč od 3321 Kč
Residence Vega ***,  Risoul – Francie od 3090 Kč od 2936 Kč
Residence Cheval Blanc ***, Val Thorens od 5690 Kč od 5406 Kč
Appartementhaus Kölping ***, Kitzbühel – Rakousko od 2234 Kč od 2010 Kč
Appartementhaus Scheffauerfhof  ***, Kitzbühel – Rakousko od 2138 Kč od 1924 Kč
Appartementhaus Baumanngut ***, Kitzbühel – Rakousko od 2625 Kč od 2363 Kč
Přidáno: 10.12.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.