Žena v kleci – kniha, u které se nudit nebudete

Máte rádi napětí? Milujete detektivní příběhy? V tom případě by vám kniha Žena v kleci od dánského autora Jussi Adler-Olsena, kterou v roce 2011 vydalo nakladatelství HOST a která se stala bestsellerem, neměla v knihovně chybět. Jedná se o kriminální román, v němž poprvé vystupuje hlavní postava příběhu – komisař Carl Mørck. Proč poprvé? Jelikož jde o první titul, který odstartoval kriminální sérii kodaňského oddělení Q.

Žena v kleci je prvním dílem série se svérázným komisařem Carlem Mørckem, který si během služby prošel traumatizující událostí a nyní se vrací ke své práci jako vedoucí nového oddělení Q, jenž má řešit dlouho neobjasněné případy. Náhodou vybere případ mladé političky Merete Lynggaardové, která před pěti lety beze stop zmizela. Právě tento případ v něm probudí novou sílu k vyšetřování, v němž mu pomáhá i arabský přistěhovalec Asad. Proč žena zmizela? Žije ještě? Je možné dopadnout pachatele, jenž nemá slitování? Na začátku má komisař před sebou mnoho otázek.

Poutavý thriller, který čtenáře velmi rychle vtáhne do děje. Napětí je postupně zintenzivněno a detaily případu krok za krokem odkrývány. Příběh čtenář sleduje ze dvou úhlů pohledu. Jak z pohledu tvrdohlavého vyšetřovatele spojujícího jednotlivé střípky případu, tak z pohledu oběti Merete, jež musí snášet velké utrpení. Díky autorovu střídání vyprávění tak může čtenář zachytit psychický vývoj ženy, která zažívá peklo a přesto bojuje. V podání Adlera-Olsena jsou hlavní postavy velmi dobře propracované. Detektivní román je tak nejen o odhalení těžkého případu, ale i sondou do lidské duše.


Ukázky z knihy

16) 2002

Ve tmě ztratila pojem o čase a s tím přišla i o navyklý rytmus. Den a noc se slily v jakási siamská dvojčata. Pro Merete existoval jen jeden záchytný bod dne, cvaknutí prohnutých dvěří. […] “

19) 2007

Kopírka z Národního vyšetřovacího centra, jak se jmenoval nový státní policejní oddíl, byla zbrusu nová a dostali jí jen jako zápůjčku, což svědčilo o tom, že Carla ještě neznali, protože jinak by věděli, že co si jednou k sobě nastěhuje, to už nemíní vrátit. „Asade, okopíruješ nám celý případ,“ řekl Carl a zálibně nový přístroj poplácal. […] “

Adler-Olsen, Jussi. Žena v kleci. Přeložila Kristina Václavů. Brno: Host, 2011. 408 s. ISBN 978-80-7294-510-8.

Pokud vás Žena v kleci pohltí, určitě budete chtít otevřít i další titul z této série. Dobrou zprávou je, že tetralogii s oddělením Q již kompletně vydalo nakladatelství HOST, takže se máte na co těšit.

Více informací o knize najdete na stránkách nakladatelství HOST.

Přidáno: 08.04.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si