Zástupci zahraničních vysokých škol se setkají se studenty

Sdružení mezinárodních škol Council of International Schools (CIS) pořádá ve středu 9. listopadu 2005 od 14.00 do 16.30 v prostorách pražské mezinárodní školy International School of Prague v Praze 6-Nebušicích, Nebušická 700, letošní ročník setkání středoškoláků se zástupci zahraničních vysokých škol "CIS College Fair". Vstup na akci je bezplatný.

"College Fair" je určen všem středoškolákům, kteří mapují možnosti studia v zahraničí a mají zájem setkat se osobně se zástupci zahraničních univerzit a dozvědět se více o možnostech vysokoškolského studia v zahraničí, přijímacím řízení, stipendiích apod. přímo "z první ruky".

Součástí veletrhu jsou také přednášky na související témata. Program akce je následující:
14:00 Introductions
14:10-15:00 Presentation
- The college essay
- Financing your education (for international students)
- How students are selected
15:00-16:30 College Fair

Seznam zastoupených škol:
- Erasmus University, Nizozemí
- Faculty of Aerospace Engineering, Delft University of Technology, Nizozemí
- State University of New York at Plattsburg, New York, USA
- Foothill and De Anza Colleges, California, USA
- Parsons School of Design, New York, USA
- University of Dundee, Velká Británie
- Webster University, Geneva, Švýcarsko
- Tilburg University, Nizozemí
- International University of Monaco, Monako
- Embry Riddle Aeronautical University, Florida USA
- Purdue University, Illinois, USA
- Wittenberg University, Ohio, USA
- Regents Business School of London, Velká Británie
- Pace University, New York, USA
- Lafayette College, Pennsylvania, USA

Přímo k International School of Prague se dostanete autem nebo autobusem (např. linkou 161 ze stanice Dejvická). Pokud máte k akci nějaký dotaz, můžete kontaktovat přímo International School of Prague na čísle 220 384 251.

Autor: Jakub Tesař - studijní poradce Komise J.W. Fulbrighta

Přidáno: 31.10.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…