Zaostřeno na toleranci - Soutěž pro žáky českých a amerických škol

Žáci českých škol mají možnost  zúčastnit se soutěže „Zaostřeno na toleranci“. Jejím cílem je propagace tolerance a rozmanitosti ve školním kolektivu a s tím spojené ohleduplnosti dětí k těm, kteří se nějakým způsobem liší (ať už barvou pleti, náboženským vyznáním, původem, vzhledem, nadaností, fyzickým či mentálním postižením apod.).

Úkolem školáků ve věku od 8 do 16 let ve spolupráci s některým z učitelů je natočit vlastní krátké video o tom, jak si představují nebo vidí téma tolerance ve vlastní třídě nebo škole.

Videa bude hodnotit odborná komise složená z populárních osobností (Lejla Abbasová, Jiří Mádl, Chuck Beatty). Každý člen týmu tří vítězných videí získá atraktivní ceny – smartphone SAMSUNG, mp3 přehrávač PHILIPS nebo deskovou hru GO.

Cílem projektu je podpora kreativity dětí a možnost jim ukázat, že je dobré zajímat se o aktuální stav ve společnosti a vyjádřit svůj názor.

Budeme velice potěšeni, pokud se Vaše škola rozhodne do soutěže zapojit. Na počtu týmů v rámci jedné školy nezáleží. Soutěž končí 29. února 2012.

Pro více informací o soutěži se podívejte na stránky http://soutez.ferovaskola.cz/.

Přidáno: 11.01.2012, Zdroj: Liga lidských práv

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si