Základy španělštiny jdou „na dračku“

Jen málokdo by se nechtěl podívat do slunné Latinské Ameriky nebo Karibiku. Co dodnes pojí tato místa se „starou“ Evropou? Jazyk. Španělština během několika posledních desetileti hravě předehnala angličtinu a počet lidí, kteří se zdraví slovy „Buenos dias!“ den ode dne roste. Nejinak je tomu i v České republice. „Vzrůstající zájem o kurzy španělštiny pro začátečníky evidujeme i v letošním roce,“ říká manažerka z jazykové školy Caledonian School Maya Kopecká. „Stále více se o jazyk zajímají i zaměstnanci firem, kterým přestává stačit znalost anglického jazyka a požadují i další jazykové znalosti.“

Znalost španělštiny začala nabývat na významu i v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie. Ačkoliv se nemůže chlubit přízviskem „jazyk diplomatů“ jako francouzština, stále se řadí po bok nejvýznamnějších evropských jazyků.
fut
Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a hlavním městem Praha. Realizátorem projektu je Respekt o. p. s.

Veřejné skupinové kurzy španělštiny pro začátečníky pořádané pražskými jazykovými školami:

Jazyková škola
Počet hodin za týden
Cena za semestr kurzu
Adresa
Akcent
2 x 2 hodiny
8282 Kč www.akcent.cz
Caledonian School

2 x 2 hodiny

7980 Kč www.caledonianschool.cz
Dana Čepková
závisí na dohodě
závisí na dohodě www.revolucni.com
Instituto Cervantes
1 x 4 nebo 2 x 2 hodiny
5760 Kč / 7200 Kč praga.cervantes.es
JS Agency
1 x 2 hodiny
2800 Kč www.jazykovaskola.cz
Lexis
1 x 2 hodiny
3990 Kč www.lexis.cz
Lingua Viva
2 x 2 hodiny
6990 Kč www.linguaviva.cz
Polyglot
1 x 10 / 2 x 2 hodiny
8300 Kč / 5750 Kč www.polyglot.cz
Presto
2 x 2 hodiny
5880 Kč / 6020 Kč www.presto-skola.cz
Tau College
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
4800 Kč / 9600 Kč www.taucollege.zde.cz
The Language House
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
3180 / 5100 Kč www.thelanguagehouse.czPřidáno: 04.03.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.