Základy golfové hry jako volitelný předmět v BIVŠ

Pro všechny studenty Bankovního institutu vysoké školy (jak bakalářského, tak i magisterského studia) byl v letošním akademickém roce rozšířen studijní program o volitelný předmět Základy golfové hry. Výuka probíhá formou soustředění v  sídle školy v Praze Stodůlkách.

K dispozici je zde nový golfový trenažér, kde si studenti mohou vyzkoušet hru na více než 50 reálných hřištích z celého světa. Výhoda tohoto simulátoru je, že hřiště jsou věrnou kopií prostředí hřiště včetně stromů, keřů a dalších detailů. Hráči, kteří jednou na zahraniční cestu si tak mohou u nás vyzkoušet hru nanečisto.

V předmětu Základy golfové hry se studenti naučí kromě pravidel hry rozeznávat veškerá golfová příslušenství a jejich užití ve hře. V praktické části si procvičí hru formou puttingu, dlouhé a krátké hry a tvarování ran. Důležité je poznat a procvičit svalové partie, které se při hře nejvíce namáhají. Neméně důležitá jsou také cvičení z psychologie, kdy se hráči naučí sebeovládání a etiku golfové hry.

O předmět byl letos nebývalý zájem. Samotná výuka je velmi náročná, neboť studenti mohou trénovat maximálně po dvou. Tím vznikají velké časové nároky na praktickou výuku. Cena dvousemestrálního předmětu je hrazena nad rámec školného. Přesto však patří k nejlepším na trhu. V letošním akademickém roce zahájila výuku jedna třicetičlenná skupina.

Úspěšní absolventi mají možnost složit zkoušku pro získání základního herního handicapu 54 s možností oficiálního přístupu na golfové hřiště dle podmínek světových i regionálních golfových federací.

Přidáno: 17.03.2010, Zdroj: Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…