Základy golfové hry jako volitelný předmět v BIVŠ

Pro všechny studenty Bankovního institutu vysoké školy (jak bakalářského, tak i magisterského studia) byl v letošním akademickém roce rozšířen studijní program o volitelný předmět Základy golfové hry. Výuka probíhá formou soustředění v  sídle školy v Praze Stodůlkách.

K dispozici je zde nový golfový trenažér, kde si studenti mohou vyzkoušet hru na více než 50 reálných hřištích z celého světa. Výhoda tohoto simulátoru je, že hřiště jsou věrnou kopií prostředí hřiště včetně stromů, keřů a dalších detailů. Hráči, kteří jednou na zahraniční cestu si tak mohou u nás vyzkoušet hru nanečisto.

V předmětu Základy golfové hry se studenti naučí kromě pravidel hry rozeznávat veškerá golfová příslušenství a jejich užití ve hře. V praktické části si procvičí hru formou puttingu, dlouhé a krátké hry a tvarování ran. Důležité je poznat a procvičit svalové partie, které se při hře nejvíce namáhají. Neméně důležitá jsou také cvičení z psychologie, kdy se hráči naučí sebeovládání a etiku golfové hry.

O předmět byl letos nebývalý zájem. Samotná výuka je velmi náročná, neboť studenti mohou trénovat maximálně po dvou. Tím vznikají velké časové nároky na praktickou výuku. Cena dvousemestrálního předmětu je hrazena nad rámec školného. Přesto však patří k nejlepším na trhu. V letošním akademickém roce zahájila výuku jedna třicetičlenná skupina.

Úspěšní absolventi mají možnost složit zkoušku pro získání základního herního handicapu 54 s možností oficiálního přístupu na golfové hřiště dle podmínek světových i regionálních golfových federací.

Přidáno: 17.03.2010, Zdroj: Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…