Zajímavé projekty škol zapojených do programu Extra třída

V podzimním kole programu Extra třída získalo 19 projektů peníze na uskutečnění nápadů, kterými chtějí děti prospět komunitě v místě, kde sídlí jejich škola. Součástí práce dětí je i vytvoření krátkého klipu v grafickém programu, popularizace projektu a oslovování dárců, kteří se složí na odměnu pro třídu.

Smyslem programu Extra třída, který v říjnu 2012 odstartoval EDUin, o. p. s. ve spolupráci s Nadačním fondem Tesco, je nabídnout školám možnost udělat něco praktického pro obec, v níž škola sídlí. Jde ale i o to, zlepšit obraz škol v očích veřejnosti a naučit děti, jak si poradit s plánováním a problémy při praktické činnosti mimo školu.

Příklady úspěšných projektů:

Spojení dvou světů, ZŠ Kunovice u Uherského Hradiště – série setkání se zdravotně handicapovanými z místního ústavu Bělinka. Popis projektu a úvodní video si prohlédněte ZDE.

Hody v Deblíně, ZŠ Deblín – pokus obnovit tradici zaniklých hodů. Více ZDE.

Babičko, nauč mě…, ZŠ a MŠ Dolní Žandov – osmáci požádají seniory, aby je naučili rukodělné práce, oni je naučí s počítačem. Více ZDE.

Knihovna je dobrý kamarád, ZŠ Kosmonosy – žáci vymalují a dovybaví místní knihovnu. Více ZDE.

Stránky programu Extra třída najdete ZDE .

Na galerii všech vyhodnocených projektů se podívejte ZDE .

Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída, řekla: „Každý projekt mohl získat maximální částku 30 tisíc. Ta má pokrýt náklady spojené s uskutečněním toho, co chtějí děti pro obec udělat. Na odměnu, kterou je nejčastěji školní výlet, si musí žáci sehnat peníze sami. Slouží k tomu speciální aplikace, s jejíž pomocí mohou dárci přispět po dokončení projektu na třídní konto. Je to drobné popostrčení, aby se děti snažily to, co udělaly, v obci propagovat.“

Přidáno: 07.01.2013, Zdroj: Eduin

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si