Zajímavé a netradiční brigády

Úklid, roznos letáků, obsluha kavárny, doučování čehokoliv, doplňování zboží, hosteskování. Tak to jsou (alespoň podle mého rychloprůzkumu) nejčastější studentské brigády. Že je to nuda? No to bych řekla! Pojďme se teď podívat na výběr těch nejzajímavějších brigád, kterými jsem si prošla nejen já, ale i moji kamarádi a známí.

Pokerová dealerka

Bohužel mě nakonec nezaměstnali, ale měla jsem možnost absolvovat zdarma školení. V životopise se tím nechlubím a už si z toho ani moc nepamatuju, ale byla to zábava.

Hlídání dětí v dětském koutku

Na jednu stranu je hlídání dětí zcela „klasická“ brigáda, ale je to jedna z těch, na které vzpomínám nejraději. Udržet v klidu deset rozjívených prcků bez pomoci uspávadel byl opravdu úctyhodný výkon. Na rovinu se přiznám, že dnes už bych na to energii neměla.

Ochutnávání a hodnocení různých druhů piva

Brigáda snů, zvlášť pro osoby mužského pohlaví, že? Pánové, teď to zabolí, tuhle brigádu vykonávala moje kamarádka.

Průvodkyně, kustodka v katedrále

Náplň práce? „Procházím se po katedrále a sleduju lidi, jestli se chovají tak, jak mají. Tedy zvedám takzvané sedače ze země, upozorňuju pány, aby si sundali klobouky, napomínám ty, kteří se nechovají spořádaně - hlučí, telefonují, chodí, kam nemají a tak podobně. A taky samozřejmě odpovídám na otázky lidí ohledně katedrály. No a mám přístup po celém Hradě a smím si vzít někoho s sebou, třeba rodinu nebo kamarády. Dostanu se i na místa, kam se normální smrtelník ani nepodívá.“ Děkuji moc kamarádce Ivance za popis brigády!

Nahrávání doprovodných zpěvů, účinkování v opeře

Aneb je dobré zajímat se o akce na vaší škole. K těmto brigádám se moje kamarádka dostala přes účinkování ve vysokoškolském sboru. Se sborem nahrávali několikrát filmovou hudbu a hudbu do videoher, kamarádka dokonce účinkovala v opeře.

Kompars v televizním seriálu

Moje spolubydlící se hlásila v Brně na JAMU. Nevzali ji, ale požádali ji, jestli by si ji mohli nechat v databázi jako případnou komparzistku. Ozvali se hned během prvního roku. Takže platí, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Archeologický průzkum

Moje kamarádka Martina se zhruba před deseti lety zúčastnila vykopávek v Uněticích. Jak na tuto brigádu vzpomíná?
Unětice jsou proslavené unětickou kulturou z doby bronzové, je to jedno z hlavních středisek v Evropě. Vykopávky byly objeveny náhodou, při výstavbě nových domů a bytů. Práce byla náročná, zahrnovala kopání, čistění lokací a nálezů, zaměřování, ale přes to všechno to byla zábava a úžasné dobrodrůžo! Byly tam s námi i studentky z Ameriky a byly z toho úplně paf, protože u nich nic takového nemají. Největší odměnou pro mě bylo nalezení bronzových náušnic, které jsem zprvu považovala za staré drátky! Na památku mám schovaných pár střípků z unětických koflíků, obdoba našich hrnků. Našli jsme patrové hroby, sýpky, obilnice, základy chatrčí...Bohužel musely být pod náporem investorů vykopávky pozastaveny a předčasně ukončeny. Klidně bych se podobné akce zúčastnila znovu!
Marti, děkuji moc za komentář!

Rozdávání kondomů v latexovém oblečku před kinem...

...za doprovodu pána oblečeného jako kondom. Rozdávání vzorků zdarma není až tak neobvyklé, ale tohle jsem sem zařadit musela! Jen stále nechápu, proč to bylo před kinem.

Hlídání psa, kočky, potkana...

Něco jako hlídání dětí, jen v jiném měřítku. Když ovšem dostanete dva psy nádavkem k dítěti na koloběžce (nebo snad naopak?), je to teprve ta pravá výzva!

Umývání nádobí v Itálii, sbírání jahod v Anglii, prodej zmrzliny v Německu.

Co víc dodat. Snad jen to, že se podobné brigády stávají čím dál častější a téměř každý již má za sebou podobnou zkušenost ze zahraničí.

A ta nejlepší brigáda na konec....

...psaní článků pro vzdělání.cz

Přidáno: 25.02.2012, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Dagmar Wiesnerová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si