Zájem o studium na Prague College se letošního roku ztrojnásobil

PRAHA, 20. června 2007 – Zájem o studium na Prague College se v těchto dnech, kdy se studenti rozhodují o své další budoucnosti, nebývale zvýšil. Oproti loňskému roku se počet zájemců zvýšil více než trojnásobně. „Z celkového počtu 200 zájemců jsme zatím přijali prvních 38 studentů,“ říká Douglas Hajek, ředitel a zakladatel Prague College, která nabízí pomaturitní vyšší odborné vzdělání, ale i bakalářský stupeň vysokoškolského studia. „Zvýšená zájem o studium nás pochopitelně těší,“ dodává.

O studium na Prague College projevují zájem kandidáti, kteří z 52 procent žijí v České republice. Zájemci ale přicházejí i z jiných zemí, a to doslova ze všech kontinentů. Druhou nejsilnější skupinou jsou rusky mluvící studenti, kteří tvoří 18 procent z celkového počtu. „Studují u nás mladí lidé z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, ale i Kazachstánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu,“ upřesňuje ředitel. Na Prague College se studenti rekrutují ze 14 procent z evropských zemí a severní Ameriky. Studenti ale pocházejí v menších skupinách po 4 procentech také z Asie, Afriky. Španělsky mluvící studenti, převážně z Latinské Ameriky, reprezentují 8 procent.

Mezi obory, které zajímají studenti nejvíce patří zejména obor grafického designu a interaktivních médií. „Oproti loňskému roku nyní uvažujeme o vytvoření dvou skupin studentů, neboť ta první je již zcela zaplněna,“ říká Taťána Lovecká, manažerka marketingového oddělení Prague College. Tradičně si studenti volí obor business, zájem je rovněž o specializované účetní kurzy nebo kurzy angličtiny.

Prague College nabízí vzdělávací programy na úrovni tzv. Higher National Diploma (Vyššího národního diplomu) a bakalářské programy v oblastech: obchod, počítače, grafický design a interaktivní media. HND, který je ekvivalentem prvních dvou let bakalářského programu ve Velké Británii, klade důraz právě na praktickou a profesně zaměřenou alternativu ve vyšším vzdělání.

Výhodou studia na Prague College, které probíhá v angličtině, je nízký počet studentů ve studijních kruzích, který napomáhá individuálnímu přístupu také pedagogů. Studenti se mohou rozhodnou také pro individuální plán. Škola zajišťuje ubytování, možnosti studijních půjček a stipendií, ale i podporu při hledání zaměstnání.

Velkou pýchou Prague College jsou moderní technologie: digitální knihovna má na 10 000 svazků, od března také vlastní on-line televizi.

Pro bližší informace: Josef BROŽ, komunikační oddělení Prague College, mobil: 604/201523.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.:  222 722 544,  222 722 545, fax:  222 718 813,
e-mail: info@praguecollege.cz 

Přidáno: 22.06.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.