Začíná kampaň - Přisedni si

Organizátorem této zajímavé kampaně Přisedni si je Liga vozíčkářů. Cílem kampaně je bližší osobní poznání lidí se zdravotním postižením. Široká veřejnost má tak možnost popovídat si o všem co je zajímá s lidmi se zdravotním postižením. První část této kampaně proběhne od 14.dubna do 30.dubna 2010 na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně ( Joštova 10, Brno ).

Při slavnostním zahájení kampaně 14. dubna v 15 hodin budou přítomni významní hosté, děkan Fakulty sociálních studií MU Ladislav Rabušic a kmotra kampaně Anna Polívková, druhý kmotr Arnošt Goldflam se bohužel nemůže zahájení zůčastnit. Zároveň proběhne vernisáž fotografické výstavy Život nejen na kolech.

,,Kampaň Přisedni si je založena na výpovědi skutečných lidí. Lidí s postižením i lidí zdravých. Je o bariérách, se kterými se denně potýkají, o předsudcích, které musejí překonávat. Prostřednictvím Přisedni si nechceme mluvit za lidi se zdravotním postižením, chceme jim jen poskytnout prostor, aby mohli sami sdílet své osudy s ostatními,“ řekl organizátor akce Ondřej Charvát.

Přidáno: 13.04.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…