Začátek akademického roku bude ve znamení multimediálních technologií

Spojením technologického veletrhu a kvalitní hudební produkce vzniká festival PROUDY 2012. Konání jeho prvního ročníku 2. října v areálu vysokoškolských kolejí na Jižním městě oznámili dnes organizátoři na tiskové konferenci. Festival PROUDY 2012 bude multimediální událostí, která přivítá studenty v novém akademickém roce a zároveň představí nejčerstvější technologické novinky.

Vystoupení populárních kapel jako Prago Union či Skyline doplní během festivalu technologický veletrh – v tzv. Digital Playground se budou prezentovat firmy se špičkovými technologickými produkty, univerzitní týmy s výsledky svých vývojových projektů a start-upy. Samotnému festivalu předchází vizionářská konference 29. září v Národní technické knihovně. Nad PROUDY 2012 převzal záštitu primátor hl. m. Prahy MUDr. Bohuslav Svoboda a vysoké školy VŠE, VŠCHT, ČVUT, UK a ČZU.

PROUDY 2012 je ryze studentský projekt organizovaný studenty a pro studenty. Na festivalu se také představí vysokoškolské spolky a kluby. Rektoři všech partnerských univerzit na začátku slavnostně zahájí nový akademický rok, pro studenty prvních ročníků bude také připraven  „křest prváků“. „Festival stojí na třech pilířích – hudba, technologie a studenti. Chceme posunout vnímání multimediálních technologií v každodenním životě, proto zakládáme novou tradici a vytváříme nový rozměr festivalové atmosféry“, říká Ondřej Nádvorník, spoluzakladatel festivalu. Kromě hudebního programu, technologického veletrhu a studentských organizací budou moci účastníci vyzkoušet speciální mobilní aplikaci – ovladač festivalu, pozorovat videomapping a velkoformátové projekce nebo navštívit atrakce jako Hvězda smrti či Silent Disco. Všichni mají na festival vstup zdarma.

Odpovědi na otázky budoucnosti si budou klást přední odborníci na vizionářské konferenci Technologie a multimédia  v roce 2020. Ta se bude konat 29. září v NTK a vystoupí na ní řečníci z firem jako Microsoft či Seznam.cz, z médií, výzkumu a dalších oblastí, které se vyvíjejí spolu s technologiemi, které využívají.

Partnery akce jsou mj. společnosti Microsoft, IBM, SAMSUNG, Pepsi, Agrofert, Gambrinus EXCELENT a další. Hlavními mediálními partnery akce jsou Seznam.cz, Evropa 2 a MTV. Záštitu nad PROUDY 2012 převzali také oborové organizace jako POPAI CE a Asociace.biz. Garantem multimediálního obsahu je agentura QUIX.

Termíny:
2. 10. – Multimediální festival PROUDY 2012
29. 9. – Konference Proudy: Technologie a multimedia v roce 2020
22. 9. – PROUDY na Vodě (warm-up akce na smíchovské náplavce)

Přidáno: 21.09.2012, Zdroj: Proudy 2012

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.