Za kulturou a poznáním v listopadu na PEF

PEF MZLU

(Brno, 3. 11. 2008) Atraktivní nabídku nejen pro studenty v listopadu připravila Provozně ekonomická fakulta Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně (PEF). Zájemci si mohou navštívit přednášku o lidských právech, přednášku uznávaného dánského profesora marketingu, výstavu kreseb či vyzkoušet si svět virtuální reality.

Při příležitosti výročí Sametové revoluce 17. listopadu 1989 PEF ve spolupráci s Amnesty International (AI) připravilo přednášku na téma Lidská práva v Číně. Přednášet bude Dáša van der Horst, která vystudovala sinologii na leidenské univerzitě a také působila v diplomacii. V současnosti je ředitelkou české pobočky AI. Během setkání, které proběhne 18. 11. 2008 ve 13 hodin v učebně Q28 v budově Q, představí svoje aktivity také brněnská pobočka AI.

Chronologicky však měsíc listopad zahájí výstava Jana Kratochvíla, který je studentem Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze (atelier architektury pod vedením prof. akad. arch. Petra Keila). „Jedná se především o studijní kresbu, která má zachycovat běžné pohledy, které se nám naskytují pravidelně, avšak oproti fotografii jsou zprostředkovány výtvarníkem, který s nimi může dále pracovat, a to je dělá překvapivými,“ láká na výstavu její autor. PEF MZLUPři slavnostním zahájení 4. 11. od 19:00 v atriu budovy Q vystoupí malíř Pavel Buchta, hudební skupina Bezobratří, na saxofon zahraje Marie Cajzlová v doprovodu klarinetu Martina Jenese.

Téhož dne zve PEF širokou veřejnost i na atraktivní přednášku „Virtuální realita – nástroj plánování rozvoje krajiny, ve které žijeme“ v rámci Týdne vědy a techniky. Návštěvníci si mohou virtuální realitu vyzkoušet na vlastní kůži v laboratoři na PEF v budově Q. Přednáška začíná v 10 a v 18 hodin. (Pozn.: Pro zájemce z řad médií je možné zajistit návštěvu laboratoře virtuální reality na základě dohody i v jiném termínu.)

Ve středu 12. 11 zavítá na PEF dánský profesor Svend Hollensen, který se věnuje problematice globálních marketingových strategií. Tomuto tématu se bude věnovat i jeho přednáška v přednáškové místnosti Q02 od 13 do 15 hod, kam je zvána i veřejnost. Prof. Hollensen je autorem řady uznávaných marketingových publikací.

Pro veřejnost je určena i prezentace Geografických informačních systémů (GIS), která je součástí celosvětové akce s názvem „GIS Day 2008“, a proběhne 18. 11. v budově A v učebně A414.

Více informací můžete nalézt na stránkách fakulty www.pef.mendelu.cz, kde budou průběžně aktualizovány informace o dalších aktivitách určených jak studentům, tak i odborné a široké veřejnosti. Zvláštní pozornost bude věnována oslavám 50. výročí založení, které PEF oslaví v roce 2009.

Za PR oddělení PEF
Ing. Jiří Urbánek
jiri.urbanek@mendelu.cz

Přidáno: 04.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.