Xterra začíná v Praze


P r a h a - V sobotu 22. května odstartuje v 11 hodin naostro Xterra Czech Tour. Po dubnovém cyklistickém prologu na Hluboké se pojede letos poprvé opravdový triatlon. Závodníky bude hostit areál Žluté lázně v Praze Podolí.

Úvodní plavání se odehraje ve Vltavě a je plánovaná délka 500 metrů, s ohledem na teplotu vody však bude podle aktuální situace přizpůsobena. Pokračuje se horskou cyklistikou v Chuchelském háječku, který projedou závodníci dvakrát, aby absolvovali celkem 24 km. Závěrečný běh po nábřeží Vltavy je dlouhý 6 km a končí opět v areálu žlutých lázní v cílové slavobráně.

LoubkováKubíčekXterra nebo-li terénní triatlon se v Podolí nepojede poprvé, pořadatelé závod připravují už s několikaletou zkušeností a devítiletou historií Xterry v celé České republice. „Trať není vůbec náročná, i v plné délce by jim měl zvládnout naprosto každý.“ Vzkazuje Michal Piloušek, guru české Xterry a poukazuje také na možnost absolvovat zkrácenou trať, na kterou se odstartuje o 15 minut později. Délky kratšího závodu jsou 100 m plavání, 8 km na kole a 3 km pro běh. Svůj závod budou mít už od 10:00 také děti, které však budou soupeřit bez plavání jen v běhu a cyklistice.

Pro hobby závodníky je také dobré, že mohou soupeřit ve věkových kategoriích rozdělených po deseti letech, kde jim medaile a věcné ceny nevyberou elitní závodníci. Může se tedy stát, že se na stupně vítězů nakonec prosadí i někdo startující úplně poprvé. V elitní kategorii je však několik velmi talentovaných sportovců, kteří si mezi sebe jen tak někoho nepustí.

Xterra Žluté lázně bude letos jedinou možností jak si zazávodit na vrcholné úrovni v Praze. Červnová Xterra Hostivař je totiž kvůli úpravám na Hostivařské přehradě bez náhrady zrušena. Podrobnosti o závodech Xterra se dají najít také na novém webu www.xterra.cz, kde jsou zároveň i online přihlášky.

Přidáno: 17.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.