Xterra v Prachaticích se bude vracet k drsné klasice

P r a c h a t i c e - Letos se poprvé podívají závodníci Českého poháru Xterra do Prachatic. Centrum závodu, druhé depo a cíl budou přímo na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.

„Naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města.“ Říká Michal Piloušek mladší, šéf organizačního výboru.

Plavání se uskuteční v nejvýše položeném rybníku v ČR - Křišťanovickém, odtud trať horského kola zavede závodníky na různá zajímavá místa. Bude se projíždět po historické Zlaté stezce, po které se ve středověku vozila sůl z Německa, projede se okolo hraničního opevnění z 30. let 20. století, neminete ani Rohanovské skály a samozřejmě vás neochudíme o stoupání na nejvyšší horu Šumavského podhůří - Libín (1095 m.n.m.). Běh bude stejně tak zajímavý, uskuteční se v okolí Dubového vrchu, proběhne i po vyhlídkové trase po hřebenu a bude rozdělen do dvou okruhů.

Ideální podmínky a servis bude na trase doplňovat i více občerstvovacích stanic než je zvykem. Tři na kole a dokonce čtyři na běhu. Bude možno si na nich také vypůjčit nářadí či duše, jak je zvykem na cyklomaratonech. V cíli bude čekat pivečko a hustá šumavská gulášovka, v místním bazénu zdarma sprchy a mytí kol a v neposlední řadě večerní koncert skupiny Parkán.

Pro ty, kteří si netroufají na celou Xterru bude připravena Xterra Easy o objemech 300 m plavání, 12 km kolo a 4 km běh nebo Xterra Relays - štafety. „Pokud sebou závodníci přivezeou děti, máme pro ně připraveny závody v běhu na prachatickém náměstí. Jednoduše se snažíme připravit den, ve kterém si každý triatlonista najde to své,“ doplňuje informace o programu Piloušek.

Závodit se bude v sobotu 19. června. Přihlášky, časový harmonogram, plánek trasy a další informace najdete na webu www.xterra.cz.

Přidáno: 07.06.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.