Workshopy pracovních příležitostí - přínos pro studenty i zaměstnavatele

Již třetím rokem pořádá portál CareerMarket.cz spolu s Přírodovědeckou fakultou UK v Praze přímo na akademické půdě Workshop pracovních příležitostí. Firmy se zde představují jako potenciální zaměstnavatelé a nabízí studentům či čerstvým absolventům různé druhy spolupráce od stáží, brigád až po nabídky zaměstnání. Společnosti mají zájem získat ty nejlepší absolventy, snaží se je proto oslovit už během studia. Zároveň je to pro studenty dobrá příležitost získat během studia cennou praxi a přehled, jaké pracovní možnosti mohou ze strany zaměstnavatelů očekávat.

Škála oborů studovaných na přírodovědecké fakultě je široká. Připravují se zde biologové, chemici, geografové, geologové a specialisti na ochranu životního prostředí. Celkem kolem čtyř tisíců studentů. Workshop bude letos rozdělen podle zaměření firem na dvě samostatné akce. Na 18. března se chystá Workshop pracovních příležitostí pro studenty chemie a ochrany životního prostředí. Další workshop pracovních příležitostí, tentokráte určený biologům, proběhne 3. dubna. Některé firmy jako např. rakovnický Procter & Gamble – Rakona, s.r.o., Crytur, spol. s r.o., Contipro Group holding přijedou už potřetí a z nově účastnících se společností se představí např. UNIPETROL, a.s.

Portál Careermarket.cz vznikl v rámci projektu Přímá komunikace mezi fakultami a průmyslem – Brána k výzkumu, tento projekt je financován z prostředků státního rozpočtu, Evropské unie v rámci ESF a prostředků rozpočtu hl. m. Prahy.

Aktuální informace naleznete na www.careermarket.cz.

Přidáno: 27.02.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…