Workshop gastronomie podpoří sociálně slabší

VOŠ ČR a MOS - logo

Vedení a studenti Vyšší odborné školy cestovního ruchu a mezinárodních vztahů připraví ve dnech 29. 11. – 1. 12. gastronomický workshop pro širokou veřejnost. Finanční výtěžek z této akce získá paní Š., samoživitelka se čtyřmi dětmi.

Ve dnech 29. 11. – 1. 12. bude každý den od 14 do 18 hodin na VOŠ cestovního ruchu na Ortenově náměstí v Praze připravena pro veřejnost ochutnávka specialit z nejrůznějších exotických destinací. Studenti se touto formou rozhodli finančně podpořit sociálně slabší neúplnou rodinu se čtyřmi dětmi, ve které jedna z dcer trpí kombinovaným tělesným postižením.
Každý den bude v nabídce jídlo nejméně z pěti světových destinací – z Vietnamu, Španělska, Turecka, Itálie, Číny, Ruska, Portugalska, Japonska, ale i z českých zemí. Zájemci si budou moci zakoupit gazpačo, carrot cake, muffiny, sushi, quiche, falafel, hummus, pirožky, boršč, kasuteri, onigiri, caprese nebo tiramisu.
Studenti pořádají gastronomický workshop již druhým rokem, v loňském podpořili vybranou sumou 10-ti tisíc korun indického studenta Darshana Gowdu, který díky nim může dále pokračovat ve studiu. Letošního kandidáta pro obdržení vybraných peněz nominovala radní Prahy 7 Marcela Justová, která má v kompetenci mimo jiné i sociální věci. Ta se společně s vedoucí oddělení sociální péče paní Zelinkovou, panem místostarostou Danielem Štěpánem a potřebnou rodinou zúčastní zahájení workshopu a dohlédne na předání vybraných peněz. Jedna z dcer v rodině paní Š. má navíc 2. prosince dvacáté narozeniny, takže finanční příspěvek od studentů VOŠ, který dostane v podobě nezbytného vybavení pro usnadnění života hendikepovaného, bude i dárkem ke kulatým narozeninám.

Přidáno: 16.11.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.