Workshop gastronomie na podporu studenta z Indie

VOŠ CR a MOS - logoPraha 22.11.: Management a studenti Vyšší odborné školy cestovního ruchu a mezinárodních vztahů chystají ve dnech 29. 11. – 2. 12. gastronomický workshop pro širokou veřejnost.  Finanční výtěžek z této akce bude zaslán na podporu studia indického studenta  Darshana Gowdy.

Od pondělí 29. 11. do čtvrtka 2. 12. bude každý den od 9 do cca 14 hodin na VOŠ cestovního ruchu na Ortenově náměstí v Praze připravena ochutnávka specialit z nejrůznějších exotických destinací. Studenti se touto formou rozhodli finančně podpořit šestnáctiletého indického studenta.

„Každý den bude v nabídce jídlo nejméně z pěti světových destinací – z Anglie, Španělska, Turecka, Itálie, Ruska, Portugalska, Japonska, ale i z českých zemí,“ upřesňuje ředitel školy Libor Bastl. Zájemci si budou moci zakoupit sushi, vánoční pudink, quiche, hummus, pravou italskou pizzu, čínské zákusky,  plněné datle, cookies, smažené žáby, creperies, dýňové zákusky, paellu, sangriu a mnoho dalších pochutin.

Veškerý výdělek z akce poputuje na konto studenta Darshana Gowdy, kterého VOŠ podporuje ve studiu přes Arcidiecézní charitu. Šestnáctiletý Darshan pochází z chudé rodiny, má ještě dvě sestry a pouze jeho otec je výdělečně činný. Jeho plat je ovšem tak nízký, že si nemůže dovolit platit synovi za vzdělání. „Darshan je však velmi snaživý a pilný student, jeho snem je stát se učitelem. Bez podpory našich studentů by ale nikdy nemohl dokončit školu a potýkal by se se stejným problémem s uživením rodiny, jako nyní jeho otec,“ uzavírá Libor Bastl.

www.voscr.cz

 

Přidáno: 24.11.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si