Webster University na semináři o studiu na amerických školách

Výjimečnou možnost získat informace o přijímacím řízení a studiu na amerických školách obecně a na Webster University specificky budou mít návštěvníci pravidelného semináře Fulbrightovy komise 6. října 2005. Semináře se zúčastní zástupkyně vídeňské pobočky americké Webster University paní Jacqueline Koshy-Oppel, která představí tuto školu a na jejím příkladu bude ilustrovat procedury přijímacího řízení a systém studia na amerických školách. Bezplatný seminář se koná přímo ve Fulbrightově komisi v hotelu Olšanka na Praze 3 a začíná jako vždy v 16.30. Srdečně zveme všechny zájemce o studium v zahraničí.

O Webster University

Webster University je americká univerzita s globálními aktivitami a zaměřením, jejímž cílem je připravovat své studenty pro život a kariéru v dnešním globalizovaném a neustále se měnícím světě. Univerzita má více než sto poboček po celém světě včetně čtyř kampusů v Evropě, které se nachází v Leidenu, Ženevě, Londýně a Vídni. Studentům této školy se tak nabízí mnoho možností působit v rámci jedné instituce nejen v Evropě, ale v USA či Asii. Celosvětově na Webster University studuje přes 22 tisíc studentů z 60 zemí světa. Ve vídeňské pobočce je to pak přes 450 zahraničních i místních studentů, které vyučuje stále rostoucí počet zahraničních profesorů. Škola nabízí osm bakalářských a pět magisterských programů v oborech Business and Management Programs, Computer Science, Psychology, International Relations, Media Communications and Art s důrazem na Visual Culture. Škola v souladu s americkou tradicí umožňuje individuální strukturaci vzdělávacího programu. Všichni studenti mají přiděleného poradce, který jim pomáhá vybrat vhodné kurzy a plánovat jejich akademickou dráhu. Career Development Center zase pomáhá studentům s jejich plány pracovními a praktickým uplatněním. Počtem studentů malé třídy možňují dostatek individuální pozornosti a interakce s proesorem i ostatními studenty, což je důležité pro akademický i osobní růst studentů. Vídeňský univerzitní areál se nachází vedle rekreační zóny Donauinsel nedaleko areálu Spojených národů.

O seminářích Fulbrightovy komise

Fulbrightova komise pro vzdělávací výměny s USA organizuje během školního roku pravidelné semináře pro zájemce o studium na amerických školách. Tyto semináře se konají obvykle ve čtvrtek v pravidelném, měsíc co měsíc se opakujícím, cyklu přímo v prostorách Poradenského centra Fulbrightovy komise, Táboritská 23, Praha 3.

 

Autor: Jakub Tesař - studijní poradce Komise J.W. Fulbrighta
Přidáno: 21.09.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.