Wall Street English: Když je kurz angličtiny ušitý na míru

Cestování! Koho by nebavilo jezdit sem a tam, poznávat nová místa, jiné zvyky a zajímavosti cizích zemí? Když však po příletu vstoupíte do letištní haly, ocitnete se na tamějším nádraží nebo přímo v hotelu, zamrznete. Radost z cestování, z dovolené nebo ze služební cesty je najednou pryč. Jediné, co vás najednou ovládá je strach z rozhovoru s obsluhou. Budou mi rozumět? A budu rozumět já jim? Cesta do zahraničí by přeci neměla být žádný utrpením, ale skvělou zábavou. Na podobné situace se lze snadno připravit pravidelným tréninkem angličtiny, se kterou máte největší pravděpodobnost úspěchu.

Nebojte se angličtiny

Stejně jako v životě má každý z nás vlohy pro něco jiného, potýkáme se i při učení jazyků s odlišnými problémy. Někdo zná psanou verzi všech slovíček, ale za žádnou cenu je nedokáže správně vyslovit. Jiný vám zase v rozhovoru sice vystřihne úžasnou výslovnost, ale neustále opakuje ty nejzákladnější gramatické chyby. Další pravidelně do několika dnů zapomene čerstvě naučená slovíčka. Ne nadarmo se říká, že opakování je matka moudrosti. Při učení cizích jazyků se navíc doporučuje nejlépe každodenní opakovní, minimálně pár desítek minut denně.

Obvyklý postup vs. účinná výuka

Když už se člověk s nadšením vrhne do učení angličtiny, nejčastěji se přihlásí do jazykové školy s českými lektory, začne chodit na konverzaci, zakoupí online kurz nebo učebnici pro samouky. Chybou je, že udělá většinou jen jedno z toho. Vždy tak procvičuje angličtinu jednostranně. My známe způsob, jak toto všechno skloubit do jednoho kurzu angličtiny. Běžná výuka jazyka se ve škole Wall Street English skládá z hodin s rodilým mluvčím, z komunikačních hodin, z online studia a z domácí práce s učebnicemi.  

Učte se vlastním tempem

Zvykejte si, že v jazykové škole Wall Street Englisch se čas i tempo výuky přizpůsobí vám, ne vy jim. Už nepřijdete ani o jednu hodinu s rodilým mluvčím. Nastudovanou látku z online studia a učebnic s ním vždy stihnete probrat. Pokud se budete chtít zlepšovat opravdu rychle, přidejte si čtení bilingvních knih a na filmy či seriály koukejte s titulky. Začněte s angličtinou aktivně žít a dostane se vám pod kůži. Výslovnost, porozumění, zažité fráze a spousta témat ke konverzaci. Hravě se z vás stane upovídaný turista.

Zdroj fotografie: Wall Street English

Přidáno: 23.09.2013, Zdroj: Wall Street English Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si