Vzdělávací program pro osoby pečující o malé a předškolní děti

Pro všechny, kdo se chtějí na mateřské či rodičovské dovolené věnovat péči o další děti, založit si domácí klub či lesní miniškolku, nebo si jen přivydělat, je tu nový Vzdělávací program pro osoby pečující o malé a předškolní děti. Program je určen všem, kteří chtějí mít odborný a komplexní přístup k péči a rozvoji dětí. Absolventi tohoto vzdělávacího kurzu budou teoreticky i prakticky připraveni na provozování samostatné výdělečné činnosti -  alternativní služby „Pečování o malé a předškolní děti“.

Pilotní kurz specializovaného vzdělávání pro odborné pečující bude veřejnosti otevřen v říjnu tohoto roku. Projekt je financován Evropským sociálním fondem z Operačního programu Praha Adaptabilita a poběží do července 2012. Vzdělávací projekt „Vzdělávání osob pečujících o malé a předškolní děti v Praze“ realizuje občanské sdružení Prostor pro rodinu, www.prostorprorodinu.cz.

POPIS PROJEKTU

Obsah projektu
Smyslem vzdělávacího programu je zajistit, aby osoby, které pečují o děti mimo státní zařízení, splňovali určitá kritéria a nabídli rodičům kvalitní a systematický přístup k jejich dětem nikoli pouze hlídání. Program se zaměřuje na tyto hlavní oblasti: zdravotnictví, pedagogika psychologie, ekologie, zdravá výživa a herní aktivity pro děti různého věku podporující psychomotorický a sociální rozvoj osobnosti.

Cílová skupina
Pilotní program je zaměřen na rodiče na mateřské a rodičovské dovolené na území Hlavního města Prahy a je vhodný i pro muže, kteří chtějí odborně pečovat o předškolní děti.

Představení programu
Představení programu veřejnosti bude probíhat na podzim v rodinných centrech a zařízeních pro rodiče a děti, kde bude občanské sdružení Prostor pro rodinu informovat o nově vznikající službě a o možnostech zapojení se do programu jako potenciální pečovatel/pečovatelka. Termíny a místa informačních seminářů naleznete na www.prostorprorodinu.cz.

Aktuální situace v oblasti pečování o malé a předškolní děti
Vzhledem k nedostatečnému počtu míst v mateřských školách (v Praze bylo v roce 2008/09 celkem 3 223 neumístěných dětí v mateřských školách) chybí rodičům alternativní služba péče o malé a předškolní děti. V současné době mohou rodiče využívat pouze službu "hlídání" dětí, která je z důvodu finanční náročnosti systému 1 chůva - 1 dítě málo využívaná. Žádná "hlídací" agentura také neposkytuje svým zaměstnancům/zaměstnankyním komplexní vzdělávaní. Zcela chybí provázení a podpora těchto osob formou supervizí a odborných konzultací. Na úrovni České republiky dosud není ucelený systém vzdělávání pro osoby pečující o malé a předškolní děti.

Kontakt: www.prostorprorodinu.cz, info@prostorprorodinu.cz, Karolina Nedělová tel.: 731 407 081.

Přidáno: 07.10.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si