Významné osobnosti navštíví PEF MENDELU

Další mimořádnou příležitost setkat se a diskutovat se světově uznávanými podnikateli a ekonomy budou mít ještě před začátkem prázdnin na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně (PEF) nejen studenti, ale i široká veřejnost. Tentokrát se účastníci mohou osobně setkat a diskutovat například se Stanislavem Bernardem, Milošem Zemanem, Karlem Janečkem, Markem Malíkem nebo s Andrejem Babišem. Hlavními tématy budou například boj proti korupci, stav podnikatelského prostředí v ČR nebo návrhy na řešení aktuálních problémů EU.

Přednáškový cyklus zahájí již v pondělí 30. 4. 2012 Marek Malík, bývalý viceprezident Deutsche Bank v Londýně, kde byl zodpovědný za obchod na finančních trzích ve střední a východní Evropě. Současnou situaci v EU bude analyzovat Miloš Zeman, který zahájí 2. 5. 2012 svou přednášku na téma „Krize Evropské Unie a její dopady na Českou republiku aneb jak z krize ven“.

Hned další den na fakultě vystoupí Stanislav Bernard, generální ředitel rodinného pivovaru a spoluzakladatel Nadačního fondu proti korupci. Další zakladatel tohoto fondu a matematický analytik Karel Janeček zahájí svou přednášku 14. 5. 2012. Karel Janeček je současně také zakladatelem Nadačního fondu na podporu vědy a největší české firmy obchodující s cennými papíry RSJ Invest. Přednáškový cyklus v letním semestru uzavře 17. 5. 2012 podnikatel Andrej Babiš, majitel agrochemického holdingu Agrofert.
Všechny diskuze jsou přístupné nejen pro studenty a akademické pracovníky, ale také již tradičně pro širokou veřejnost.

Přidáno: 25.04.2012, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.