Vytipovali jsme pro vás 10 lákavých akcí podzimu

Vzdelani

Sice už zase začal školní rok a vy musíte chodit do školy, ale na druhou stranu vás čeká spousta zábavy. Vybrali jsme pro vás 10 podzimních akcí, které určitě stojí za vaši pozornost a na kterých byste rozhodně neměli chybět. 

Bienále Brno 2014 (do 26. října)

Bienále grafického designu tu pro diváky z odborné i laické veřejnosti je už přes padesát let. Každé dva roky obsadí grafické expozice všechny budovy Moravské galerie a jsou k vidění po tři měsíce. Vedle výstav probíhají diskuze, workshopy a další doprovodné programy, které z Bienále Brno dělají významnou mezinárodní akci na poli grafického designu. Vstup pro studenty: 65 Kč.

Zažít město jinak (20. září)

V rámci Evropského týdne mobility už podeváté proběhnou i sousedské slavnosti zvané Zažít město jinak. Jde o iniciativu samotných občanů poznat a vnímat svoje ulice z jiného pohledu. Lidé se setkávají, objevují zajímavá místa ze svého okolí a navzájem se s dalšími sousedy inspirují k pozitivním zásahům do veřejného prostoru. Letos se zapojí Ostrava, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Praha a dále budou následovat Krnov a Havířov. Vstup volný.

Degeneration Next (23. září)

Hudbě otevřený festival Degeneration Next vznikl na půdě Ústavu hudební vědy FF Masarykovy univerzity v Brně a letos probíhá už potřetí. Pokud nepotřebujete řešit žánry, jména nebo obličeje hudebníků, ale stojíte o prvotřídní hudební zážitek, jste vhodným adeptem na fanouška festivalu Degeneration Next, který se koná v budově Vlněny. V rámci programu vystoupí Lemolo (USA) a kapely Hot Jazz Band a Kamikaze Scotsmen z Maďarska. Vstupné: 200 Kč.

VZÁŘÍ (23. – 27. září)

Začátek podzimu otevře v centru Olomouce už čtvrtý ročník původního českého festivalu světel a videomappingu VZÁŘÍ.  Zároveň se jedná o mezinárodní soutěžní přehlídku určenou pro evropské světelné performery a týmy zabývající se videomappingem. VZÁŘÍ opět představí nejnovější trendy a technologie využívané v oblasti světelných animací, designu a všech možných typů instalací. Letos bude světlo hrát komunikační roli. Těšit se můžete na videomapping v různých olomouckých zákoutích, 3D projekce a světelné příběhy odehrávající se na zdech domů. Vstup volný.

Týden kávy Brno (1. – 7. října)

Prvního října se po celém světě slaví Mezinárodní den kávy. Letos už počtvrté budete mít v Brně jedinečnou šanci slavit spolu s dalšími milci lahodného moku v rámci Týdne kávy. Moravská metropole je známá největší koncentrací kaváren, a proto se bude slavit přímo v zúčastněných podnicích, kde bude připravena dvojí porce programu. V rámci toho kávového budou připraveny workshopy a přednášky o historii a přípravy kávy, které doprovodí zvýhodněné akce na kávové speciality. Vstup volný.

Severský filmový podzim 2014 (1. – 31. října)

Severský filmový klub (SFK) pořádá letos již popáté několikadenní filmovou přehlídku po českých a moravských městech s názvem Severský filmový podzim. Program je složen z devatenácti snímků, kterými SFK propaguje severskou kinematografii v zastoupení všech severských zemí. Jistě vám bude sympatické, že máte možnost na přehlídce vidět filmové premiéry i starší snímky, které se promítají na přání diváků. Z filmových anotací na první pohled zaujmou tituly Experiment, Ženská za volantem, Original, a Sodoma Reykjavík. Vstupné: 110 Kč.

Kavárny naživo (3. října – 1. listopadu)

Kultura kavárenských povalečů zažívá boom, v řadě měst narazíte na kavárny s téměř nefalšovanou prvorepublikovou atmosférou, ale ten ruch kolem klientely často zastoupené umělci, filozofy a novináři jim stále chybí. Z toho důvodu vznikla iniciativa Kavárny naživo, která do dvaceti pražských kaváren vnese koncerty, divadlo, přednášky, umělecké performance a ochutnávky kávy. Osmnácti akcí se zúčastní na dvě stě umělců a nadšenců. Vstup volný.

Designblok (7. – 12. října)

Designblok se díky svému programu zařadil na první místo designových akcí pro odborníky a veřejnost.  Letos tuto přehlídku najdete v Superstudiu Evropa umístěném v Hotelu Evropa na Václavském náměstí a v Superstudiu Hra na Praze 1. Vedle prezentace nejnovějších kolekcí oděvního, užitého či nábytkového designu bude letošní ročník ozvláštněn o sekci amatérského designu. Všichni, kdo se neprofesionálně věnují navrhování a tvorbě designu, se mohou zúčastnit vůbec prvního Salonu amatérského designu. Týdenní přehlídka se tak ještě víc otevře veřejnosti. Vstup pro studenty: 150 Kč.

SIGNAL festival 2014 (16. – 19. října)

Na neobvyklá a divácky přitažlivá místa v historickém centru Prahy láká SIGNAL festival, největší přehlídka světelného umění v České republice. Díky velkému zájmu veřejnosti o loňský první ročník se SIGNAL do pražských ulic vrátí už v polovině října. Během zářivé přehlídky budete mít možnost vidět úspěšné světelné instalace z jiných festivalů i díla realizovaná na míru Praze a SIGNAL festivalu. Vstup volný.

KomiksFEST! (29. října – 2. listopadu)

Komiks unlimited! bude mottem devátého ročníku mezinárodního multimediálního festivalu, který po celou dobu své existence usiluje o zařazení komiksu mezi plnohodnotná média, která jsou schopná pracovat s jakýmkoli tématem.  Těm, kteří kouzlu vizuálního vyprávění ještě nepodlehli, chce festival ukázat jeho atraktivní podobu. KomiksFEST! Představí nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy. Vstup volný.

Zdroj úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 18.09.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.