Výstava Mozart ve Vídni začne v Brně večerem na počest hudebního génia

Výstava Mozart ve Vídni, jejímž pořadatelem je Rakouské kulturní fórum v Praze, se vydává na pouť po českých městech. Po Praze zavítá nejdříve do Brna, kde ji přivítá velký sál Rakouského institutu sídlící na Moravském náměstí 15. Brněnská část turné začne vernisáží 9. března v 17 hodin spojenou s dalším méně či více konvenčním programem.

Výstava bude v Brně zahájena pár týdnů po 250. výročí narození W. A. Mozarta. Rakouské kulturní fórum ji připravilo spolu s Vídeňským městským a zemským archivem. Výstava informuje o soukromém i veřejném životě geniálního hudebníka v císařském hlavním městě Vídni, o jeho přátelích, seznamuje s jeho kolegy či mecenáši, s jeho četnými místy pobytu a působení.

Rakouský institut Brno připravil na úvodní večer vernisáž s bohatým programem. Ponese se v duchu hudby, literatury, ale i kulinářských zážitků. Návštěvníci se mohou ponořit do atmosféry bálu z 18. století při tanci menuetu. Z četby Mozartovy korespondence se dozvědí o géniově lásce k ženám a pokusí se porozumět textu pijácké písně. Zároveň bude možné okoštovat lahodné víno a zkusit si vyrobit vyhlášené cukrovinky Mozartovy kuličky. Kdo si chce ověřit své znalosti o rakouském skladateli, tomu se nabízí kviz o ceny.

Návštěvníci mohou výstavu spatřit do 5. května, otevřena bude od pondělí do pátku, vždy od 10 do 13 a od 14 do 17.30 hodin.

Rakouské kulturní fórum v Praze si jako součást Rakouského velvyslanectví v České republice klade za cíl přispět ke zprostředkování věrného a obsáhlého obrazu Rakouska na poli kultury. Vedle prezentace rakouského výtvarného umění, designu, architektury, hudby, literatury, divadla, filmu, nových médií, vědy, vzdělávání, publicistiky a dalších oborů, vystupuje Rakouské kulturní fórum jako pojítko mezi rakouskou a českou kulturou, ale i kulturami dalších zemí.

Rok 2006 přináší celou řadu událostí, které mají velký význam jak pro kulturní život Rakouska, tak i České republiky. V roce 1756, tedy před 250 lety, se narodil Wolfgang Amadeus Mozart. V roce 1856, před 150 lety, se narodil v severomoravském městečku Příbor v rodině židovského obchodníka Freuda chlapec jménem Sigmund. V neposlední řadě předsedá Rakousko od 1. ledna do 30. června 2006 Evropské unii.

Kontakt pro média: Petr Buček, tel. 775 37 37 99, e-mail: petr.bucek@centrum.cz
Rakouské kulturní fórum v Praze/Österreichisches Kulturforum Prag
Jungmannovo nám. 18, 110 00 Praha 1
prag-kf@bmaa.gv.at
Internet: www.aussenministerium.at/pragkf

Přidáno: 06.03.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.