Vysokoškoláci reprezentují Českou republiku v Kyjevě

Největší mezinárodní studentská soutěž v manažerském řízení firem dnes vrcholí v Kyjevě. Čtyřčlenný tým českých studentů, který porazil v národním kole silnou konkurenci, vyslala do soutěže Global Management Challenge Vysoká škola finanční a správní. Ta letos tuto prestižní akci organizuje poprvé, a to jak v České, tak Slovenské republice.

Mezinárodní finále včera slavnostně zahájil ukrajinský premiér Mykola Azarov. Český a slovenský tým čeká doslova bratrovražedný boj, když si oba vylosovaly stejnou semifinálovou skupinu. Spolu s nimi budou o dvě postupová místa soupeřit týmy z hostitelské Ukrajiny, Ruska, Indie, Španělska a Ghany. „Máme přesně ty dva týmy, které jsme si vylosovat nechtěli“ svěřil se se svými dojmy těšně po losování Tomáš Petrák z českého týmu. „Rusko a Ukrajina jsou velmi silné, takže postup nebude snadný.“ doplnil. Také Binh Pham, kapitán slovenského týmu, by se Ukrajině rád vyhnul. „Ukrajina se umisťuje v soutěži často na prvních pozicích.“ Přesto doufá v postup českého i slovenského týmu. 

Celkem je ve finále 25 týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin po šesti, jedna po sedmi (a právě v této sedmičlenné skupině jsou týmy z ČR a SR). Dnešní semifinále bude mít podobný průběh, jako měla jednotlivá národní kola. Týmy musí během dne přijmout pět rozhodnutí, přičemž k tomu mají v jednotlivých kolech stále méně času. Osm postupujících týmů se utká ve finále soutěže. To se bude konat zítra 19. dubna.

Slavnostním zahájením provázel prezident společnosti SDG (organizátor celé mezinárodní soutěže) Luis Alves Costa. Vedle premiéra Mykoly Azareva, který zdůraznil, že pro Ukrajinu potýkající se s ekonomickou krizí, je podpora mladých manažerských a ekonomických talentů klíčová, soutěžící pozdravila také Anna Degterevová, generální ředitelka ukrajinské edice soutěže, a zástupci partnerů mezinárodního finále.

Soutěž Global Management Challenge ověřuje teoretické i praktické manažerské dovednosti studentů a současně je učí nést důsledky svých rozhodnutí. Jen na nich totiž záleží, zda virtuální firma, kterou řídí, uspěje na vybraných trzích. Jednou z hlavních předností soutěže je spolupráce studentů s prestižními firmami. Ty se do projektu zapojují nejen jako sponzoři, ale i jako patroni podporující své týmy. Firmy poskytují soutěžícím odbornou pomoc a zasvěcují je do principů řízení společnosti, samotná rozhodnutí ale jsou plně na studentech.

Generálními partnery soutěže se v letošním roce v České republice staly společnosti OVB Allfinanz ČR a Seznam.cz.

Další podrobnosti naleznete na webových stránkách soutěže www.czechgmc.cz.

Přidáno: 18.04.2012, Zdroj: Vysoká škola finanční a správní, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.