Vysokoškoláci mají novou královnu

Ve středu 6. dubna proběhlo ve Velkém kině ve Zlíně finále soutěže o nej… vysokoškolačku České republiky. Titul Miss Academia 2005 získala studentka čtvrtého ročníku Fakulty managmentu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Darja Lešanovská. Na druhém místě se umístila Jitka Putnarová z Univerzity obrany v Brně. Tuto studentku Fakulty vojenských technologií ocenila také široká veřejnost, která jí hlasováním na internetu zvolila Miss Academia on-line. Praporčice Jitka Putnarová získala také sympatie ostatních studentů vysokých škol, kteří si ji pomocí sms zpráv vybrali jako Miss Academia SMS. Třetí místo udělila porota studentce filosofie Nině Pavelkové z Ostravské univerzity.

Držitelkou titulu Miss Academia press se stala slovenská účastnice soutěže Jana Marková z Hlohovca, která studuje francouzštinu na Palackého univerzitě v Olomouci. Přítomnou novinářskou porotu zaujala především volnou disciplínou, ve které na vlastní choreografii tančila na hudbu z muzikálu Chicago.

Porota v čele s prezidentem soutěže Dušanem Pavlů, byla složená jak ze zástupců akademické půdy a osobností Zlínského kraje, tak z odborníků na ženskou krásu. Soutěžící studentky hodnotili porotci na základě těchto disciplin – módní přehlídka džínového oblečení, rozhovor s moderátorem, volná disciplina a promenáda v prádle.

Zaplněný sál se tak mohl např. dozvědět jak se praporčice Jitka Putnarová hlásí svému veliteli či jak si budoucí vítězka Darja Lešanovská poradí s jazykolamem. Volné discipliny pak byly především roztančené. Většina dívek chtěla zaujmout porotu i obecenstvo svým tanečním uměním, a tak se na pódiu střídaly rytmy rumby, samby, kankánu či orientální melodie břišních tanců. Výjimku tvořil rychloportrét Niny Pavelkové, na kterém ztvárnila moderátora večera Tomáše Krejčíře. S velkým úspěchem se setkala přehlídka prádla, která vzbudila velký ohlas především u mužské části publika. Celý večer vyvrcholil přehlídkou večerních šatů, po které již následovalo vyhlášení výsledků a dekorování vítězek.

Vítězka získala jazykový kurz v zahraničí, poukázky na obuv, kosmetiku, kabelky, vouchery na ISIC a nafocení booku. Miss SMS obdržela mobilní telefon. Na Miss on-line čekala jízdenka po Evropě a na Miss press dárková taška.

Celá soutěž probíhala v duchu Jamese Bonda a hledání nové Bondgirl. Od zahájení projektu v říjnu provázel soutěž slogan „Nehledáme Halle Berry, Kim Basinger, Denise Richards ….. ale TEBE!“. Úkolem porotců tedy bylo najít mezi vysokoškolačkami dívku, která má nejen šarm a krásu, ale je také natolik zajímavá a chytrá, aby oslnila samotného Jamese Bonda.

Okamžikem vyhlášení nej... vysokoškolačky pro tento rok vyvrcholilo také snažení studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, kteří celou akci organizovali v rámci předmětu Komunikační agentura. Spolupracovali na něm studenti marketingových komunikací, audiovize a animace, fotografie, oděvu, grafického designu a prostorové tvorby.

Po skončení slavnostního galavečera následovala již tradiční Miss Party v Musiclandu A, kde vítězka spolu s ostatními oslavovala až do ranních hodin.

Na internetových stránkách www.missacademia.cz hlasovalo přes deset tisíc návštěvníků, přičemž MISS ACADEMIA 2005 on-line získala přibližně 8 400 hlasů. S velmi významným náskokem tak předstihla ostatní finalistky.

Letošní novinkou bylo hlasování pomocí sms zpráv. Tato anketa proběhla ve spolupráci se studentským časopisem Eurocampus. O titulu MISS ACADEMIA 2005 sms pro soutěžící č.1 Jitku Putnarovou rozhodlo celkem 888 hlasujících. Na vylosované vítěze čekají atraktivní ceny v podobě čtvrtletního zapůjčení osobního vozu, dále luxusní psací potřeby nebo např. mobilní telefon.

 

 

Autorka: Kateřina Popová - MISS ACADEMIA

Přidáno: 13.04.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.