Vysoká škola pořádá mezinárodní konferenci o typografii a tvorbě písma

Prague College, ve spolupráci s britskou organizací Letter Exchange, sjednocující profesionály v oblasti typografie a tvorby písma, a s partnerskou univerzitou Teesside University, organizují ve dnech 11.-14. června 2012 čtyřdenní mezinárodní konferenci s názvem “Differing Accents”. Konferenci hostí Prague College, Praha 2 – Vinohrady.

Mezinárodní akce se bude konat za účasti osobností z oblasti typografie a tvorby písma z Velké Británie a České republiky. Jednotliví přednášející jsou převážně členy organizace Letter Exchange, sdružující profesionály ze široké škály disciplín od typografie až po kaligrafii a řezbu písma. Čeští přednášející reprezentují akademické odvětví v oblasti grafiky a typografickou profesní praxi.
 
Konference představí různá témata tradiční typografické praxe v minulosti a současnosti a nastíní další vývoj této oblasti. Návštěvníci konference se seznámí se skrytými aspekty typografie jako umělecké profese. V rámci akce bude příležitost  seznámit se s pracemi významných československých  designérů a grafiků 20. století Oldřicha Menharta a Ladislava Sutnara, které jistě zaujmou nejen grafické profesionály, ale i návštěvníky z řad laické veřejnosti. Účastníci konference se mohou těšit na témata z oblasti typografie a tvorby písma jakými jsou například sémiotika italských středověkých rukopisů, národní typografie, orientační systémy, čitelnost, rozměry, evropské diakritiky a význam Letrasetu atd. Součástí konference budou také dílny a názorné ukázky odborníků, kteří představí tesání písma, kaligrafii, tvorbu písma, nebo ranná graffiti z osmdesátých let.
 
Na konferenci vystoupí například: Richard Kindersley, Veronika Burian, Stephen Raw, Oliver Linke, Colin Brignall, Iva Knobloch, Dave Farey, Filip Blažek, Errol Donald a Mark Noad.
 
Účast studentů na projektu je nedílnou součástí konference. Grafický design pro konferenci byl vytvořen studentkou programu HND (Higher National Diploma) Graphic Design na Prague College. Její návrh designu byl, v rámci prací ostatních studentů, zvolen vyučujícími, zaměstnanci a studenty Prague College jako nejlepší. Konference se mohou účastnit profesionálové z oboru, studenti i široká veřejnost. Vstup na konferenci je zdarma, z důvodu omezené kapacity je však potřeba se zaregistrovat na webové stránce Prague College. U příležitosti konference “Differing Accents” bude k dispozici speciální číslo publikace “Research Bulletin”, které vydává Centrum pro výzkum a interdisciplinární studium na Prague College. Speciální číslo bude obsahovat  témata přednášek, účast studentů a závěrečnou akademickou zprávu projektu.

Letter Exchange je asociace sdružující profesionály v oblasti typografie. Asociace se převážně věnuje vzdělávání a propagaci této oblasti. Její členové nabízejí služby v oblastech kaligrafie, řezby písma, designu pro tisk a web, typografie, tvorby fontů, návrhů knih a typografie v architektuře a médiích.

Prague College je britská univerzita v Praze nabízející HND, bakalářské a magisterské programy na třech fakultách – School of Business, School of Art&Design and School of IT & Computing. Prague College programy jsou vyučovány ve spolupráci s britskou univerzitou Teesside University na bakalářské a magisterské úrovni a Higher National Diplomas (HNDs) jsou akreditovány organizací Edexcel.

Více informací najdete na: www.praguecollege.cz.

Přidáno: 28.05.2012, Zdroj: Prague College

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.