Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů - vysoká škola s jasnou perspektivou

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů v Praze, která je soukromou vysokou školou patří k prestižním vzdělávacím institucím v České republice. Je to dáno zejména jejím originálním studijním programem – cíleně zaměřeným na Evropskou unii - a vysoce erudovaným sborem pedagogů a vyučujících odborníků z praxe.

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů v Praze má akreditován tříletý bakalářský studijní program „Mezinárodní a veřejné vztahy“. Jeho součástí jsou dva studijní obory:

„Mezinárodní vztahy a diplomacie“

„Veřejná správa a Public Relations“.

Jako jediná vysoká škola v České republice připravuje posluchače pro diplomatické styky a služby. Bohaté zkušenosti z této oblasti zde uplatňují například bývalá velvyslankyně ČR v Republice Srbsko a Černá hora – dnes rektorka školy Judita Štouračová, exministři zahraničních věcí Jiří Dienstbier a Jiří Šedivý. V oblasti veřejné správy působí na škole bývalá ministryně kontroly ve  vládě ČSFR Květoslava Kořínková a ve sféře ekonomických věd přední pedagogové z VŠE.

V  rámci  tříletého  presenčního  a  kombinovaného  bakalářského  studia   se   zde  vyučují:
- cizí jazyky,
- mezinárodní politika,
- společenský a diplomatický protokol,
- světová ekonomika,
- psychologie,
- sociologie,
- právní  vědy,
- personální management,
- veřejná správa,
- práce s veřejností a informatika.

Kvalitní výuka je doplněna i atraktivní tělovýchovou, zahrnující hlavně tzv. diplomatické sporty, jako je tenis, golf či squash, probíhající v exkluzivním prostředí sportovního klubu.

Těžištěm vzdělávacího procesu je osvojování komunikačních dovedností opřené o zvládnutí psychologie jednání s lidmi a řečnické umění. Tím se tento studijní program, vyvinutý ve spolupráci s praxí, stal v České republice jedinečným a výrazně odlišným od programu ostatních tuzemských vysokých škol.
Absolventi školy jsou vzděláváni pro uplatnění v ČR i v zahraničí, v institucích Evropské unie i v dalších mezinárodních organizacích. Předpoklady k tomu vytváří Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů i zaměřením a průběhem atraktivních studentských praxí. Její studenti získávají zkušenosti plnohodnotným zapojením se do činnosti vybraných úseků mimo jiné  na Úřadu vlády ČR, na dalších ústředních orgánech státní správy a v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Kontakt:
Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha,o.p.s.
U Santošky 17, 150 00 Praha 5
Tel/fax +420 251 563 158, + 420 251 561 557
e-mail: info@vip-vs.cz
www.vip-vs.cz

Výuka v jedné z učeben IT Sídlo Rašínovy vysoké školy v Brně
Přidáno: 29.11.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.