Vysoká škola cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství má nového majoritního vlastníka

V únoru 2010 došlo k majetkovému propojení dvou soukromých vysokých škol, které se zaměřují na ekonomiku, management a další obory. Bankovní institut vysoká škola, a.s. se stala spoluvlastníkem Vysoké školy cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství, s.r.o. Kromě vlastnického propojení dojde také k posílení vědeckého a pedagogického sboru a mezinárodní spolupráci s institucemi zahraničního vlastníka. Německý holding COGNOS AG sdružuje dalších 10 mezinárodních institucí poskytujících vzdělání v různých oblastech a úrovních.

Vedle Bankovního institutu vysoké školy, a.s., která drží 80 % podílu, je minoritním vlastníkem VŠCRHL Asociace hotelů a restaurací ČR, o.s.

Vysoká škola cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství, s.r.o. si nadále ponechává svůj název a právní subjektivitu. Je důležité, že díky spolupráci s akademickými pracovníky Bankovního institutu vysoké školy, a.s. dojde k posílení vědeckého a pedagogického sboru. Asociace hotelů a restaurací ČR, o.s. bude i nadále podporovat a odborně zastřešovat výuku VŠCRHL a zajišťovat její propojení s praxí.

Změnou pro studenty bude nové sídlo Vysoké školy cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství. Škola se přestěhuje do moderního Campus Parku v Praze 5 – Stodůlkách, ul. Nárožní 2600/9, kde mohou studenti pod jednou střechou najít kompletní služby (knihovnu, studovnu, moderně vybavené učebny, posilovnu, stravovací zařízení, golfový trenažér a další). Studenti tak získají v rámci svých studií komplexnější a kvalitnější služby.

Přidáno: 05.03.2010, Zdroj: Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.