Vypadněte! Znělo také na koncertě na podporu Radia Wave

Chci Wave zpět!

Akce Chci Wave zpět! sjednotila aktivity proti Radě ČRo v jednu obrovskou vlnu.

Asi tisícovka návštěvníků pražského klubu Retro Music Hall vyjádřila v úterý svou přítomností na koncertě Chci Wave zpět! nesouhlas s jednáním Rady Českého rozhlasu. Rada ČRo před několika měsíci donutila generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka, aby stáhnul alternativní veřejnoprávní stanici z analogového vysílání a později navíc neoprávněně nařkla Rádio Wave z fašismu.

Akci a potažmo i Rádio Wave podpořilo plno známých osobností, například také ministr školství Ondřej Liška. Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík z pódia poděkoval všem, kteří přišli a zavzpomínal na dobu před třemi lety, kdy bylo Rádio Wave slavnostně spuštěno. Režisér a herec Zdeněk Suchý se o Radě ČRo vyjádřil jako o molochu, který ve chvíli kdy něčemu nerozumí, tak to raději zastaví.Radio Wave „Jsou to nýmandi, nevědí nic a bohužel ani nerozumí řečem. Nerozumí řečem nejen zvířat, ale dokonce ani lidí. Všechny jejich vyjádření jsou špatně!“ Dodal Suchý a vyzval všechny lidi, aby chodili na podobné koncerty, vyjadřovali své názory, podepisovali petice a bojovali za své cíle.

„Je důležité, aby nějaká alternativa k zoufalému hlavnímu proudu byla,“ říká Roman Holý a jasně se staví za Radio Wave. „Jednání rady mi připomíná doby nedávno minulé,“ doplňuje kolegu Holého zpěvák Matěj Rupert. Oba pak svorně říkají, že je potřeba, aby bylo rádio jako Wave dostupné všem, kteří chtějí mít možnost volby.

Na koncertě, který byl neoficiální oslavou třetích narozenin Rádia Wave, postupně vystoupil písničkář XindlX, kapela Please the Trees, G Point Hunters ve složení Matěj Rupert, Roman Holý, raper James Cole a na závěr ještě elektronické trio Midi Lidi. Koncert byl zadarmo, ale kdyby se na něj prodávali vstupenky, tak by bylo zřejmě vyprodáno. Byla to první akce aktivistů za odvolání Rady ČRo z občanského sdružení Pro Wave, které požaduje návrat Rádia Wave do analogového vysílání a odvolání rady. „Zveme všechny, kterým nejsou veřejné věci lhostejné, na další akce proti Radě ČRo, především pak přímo na jednání rady, které bude už 28. ledna.“ Vyzývá Jan Vávra za sdružení Pro Wave, které úterní koncert organizovalo.

Veškeré ohlasy a informace lze najít na nových webových stránkách sdružení www.chciwavezpet.cz.

Přidáno: 16.01.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.