Výbor dobré vůle pořádá vernisáž výstavy fotografií o své zakladatelce Olze Havlové

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) 12. října 2010 v 18.00 hod. otevře v Kavárně Lucerna v Praze 1 výstavu fotografií o Olze Havlové a jejímu odkazu. Šestadvacet panelů vynese na světlo archivní fotografie VDV pořízené profesionálními fotografy, například Ondřejem Němcem, Přemyslem Fialkou, Gabrielou Čapkovou, Zdeňkem Chrapkem. Na vernisáži bude promítnuta série fotografií Bohdana Holomíčka, osobního fotografa Olgy a Václava Havlových. Výstava se koná v rámci oslav dvacátého výročí založení VDV a potrvá do 20. listopadu 2010.

„Fotografie představují paní Olgu v letech, kdy pracovala pro Výbor dobré vůle a později pro nadaci, nesoucí její jméno“, říká MUDr. Milena Černá, ředitelka VDV. Fotografie zachycují setkání se spřízněnými osobnostmi, které VDV podporovaly v jeho počátcích, setkání Olgy Havlové s dětmi a dospělými se zdravotním postižením i prostředí ústavů sociální péče a psychiatrických léčeben, které si paní Olga přála co nejrychleji změnit k lepšímu. „Její duše se při setkání s lidmi s mentálním postižením otvírala, přestože jinak paní Olga své pocity a city příliš neukazovala a působila spíše jako žena přímá, racionální a rozhodná,“ tak ji ve svých vzpomínkách popisuje biskup Václav Malý, člen správní rady VDV.

Vernisáže výstavy se zúčastní Dana Němcová, předsedkyně správní rady VDV, další členové správní rady VDV, dárci a příznivci nadace.

Výstava fotografií se koná v rámci oslav 20. výročí založení VDV. Výbor dobré vůle založila Olga Havlová začátkem roku 1990 v tradici Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných za účelem pomoci lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti. Dne 23. září 1992 byla registrována Nadace Olgy Havlové a od toho okamžiku organizace používá složený název Výbor dobré vůle ­ Nadace Olgy Havlové. Po dobu 20 let se VDV věnuje přímé podpoře potřebných lidí a organizací, formou nadačních příspěvků rozdělil částku přesahující 640 milionů korun.

Přidáno: 06.10.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.