VŮBEC NE!

Když můj tříletý syn Šimon chce zdůraznit zápor, použije slovíčko „vůbec“. Chci-li po něm tedy, aby dojedl polévku a on odpoví „vůbec ne“, znamená to , že tu polévku v žádném případě nesní.

Od začátku roku platí nový zákon o Městské policii, který dosti výrazně zvyšuje její pravomoci. Dne 12. 1. jsem viděl jak si tuto novelu vysvětlují někteří příslušníci tohoto zboru. V neděli ráno, při minimálním provozu, pokutovali strážníci v Ústí nad Labem, v dolním rohu Mírového náměstí, chodce, kteří přecházeli ulici mimo značené přechody. Při spatření vyjukaného pohledu, jedné kontrolované holky, jsem pomýšlel nad schválným překročení silnice mimo zebru a při případné perzekuci výkřiky „policejní stát a nová totalita“, upozornil okolo jdoucí na podivné chování těchto policistů. Leč čas mně tlačil a nemoha si dovolit pozdní příchod na schůzku, odložil jsem toto jednání na neurčito.

Přešel jsem v rychlosti úhlopříčně náměstí a u domu zvaný „Vana“, vidím ležet člověka. V patnácti stupňových mrazech mněl úplně modré ruce. To vypadá na sanitku říkám si. Ze za rohu přichází mladík, který mi oznamuje, že ho tu již viděl ležet před hodinou. A když cestou zpátky shledal tělo beze změn, zavolal sanitku. Ta ihned přijela a muže, asi třicetiletého odvezla. V další ulici necelých padesát metrů odtamtuď, kontroloval další příslušník špatně zaparkované auto.

Takže je vidět, že Městská policie pochopila nový zákon jako nový zdroj svých příjmů, jak jinak si vysvětlovat situaci, kdy na prostranství kde se pohybovali minimálně tři strážníci málem umrzl člověk. Tak takhle si práci bezpečnostních složek nepředstavuji, „vůbec ne“!

autor: Josef Heindorfer

Přidáno: 23.04.2003, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.