Všichni utrácí, studenti šetří

ISIC

Prázdniny končí, škola začíná. Všichni si klademe stejnou otázku: kde ušetřit nemalé finanční výdaje spojené se začátkem školního roku? Učebnice, kopírování, jazykové kurzy, doprava, zábava, restaurace a sport – tady všude může student ušetřit značnou část nákladů. Nejrozšířenějším nástrojem k získání slev jsou studentské identifikační a slevové karty. U nás je k dostání několik druhů karet.

Nejznámější a nejpoužívanější je průkaz ISIC (International Student Identity Card), který otevírá cestu k více než 1800 slevám u nás a dalším 42000 slevám ve více než 120 zemích světa, zároveň je také jediným mezinárodně akceptovaným identifikačním průkazem studenta. Toto ocení především středoškoláci, neboť v ČR doposud není středním školám předepsán jednotný studentský průkaz, kterým by se studenti mohli prokázat při využívání běžných slevách.

Česká republika si dlouhodobě drží prvenství v rozvoji průkazu ISIC. ISIC kartaNapomáhá tomu i fakt, že je akceptován také jako kombinovaný univerzitní průkaz studenta, zpravidla v podobě bezkontaktní čipové karty, která studentům umožňuje kromě využívání slev a výhod také identifikaci v prostorách školy, stravování v menze, přihlášení se k síti, kopírování a další služby v univerzitním kampusu.

Po vzoru 24 veřejných vysokých škol se přidávají i střední školy, které mohou s ohledem na jejich velikost využívat standardizované řešení v podobě čipové identifikační karty ISIC. Například v Praze toto probíhá pod záštitou magistrátu a do projektu je již zapojeno více než 60 středních škol. Pokud má škola např. systém, který umožňuje, aby rodiče převáděli finanční hotovost na čipovou kartu, je možné tyto částky rozdělit k zaplacení např. jen kopírky nebo obědů. Rodiče tak mají jistotu, že peníze určené na obědy student neutratí za brambůrky v samoobsluze.

Zajímavým nástrojem je pro studenty univerzitní průkaz ISIC s platební funkcí Maestro známý také jako UNIkarta ISIC. Ve spolupráci s Komerční bankou jej vydávají v současnosti již některé vysoké školy v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Ostravě, Opavě a Hradci Králové.

Víte že…

ISIC je mezinárodně podporován organizací UNESCO coby unikátní nástroj podpory mobility studentů.

24 z 26 veřejných vysokých škol v ČR vydává kartu ISIC jako oficiální identifikační průkaz studenta.

V České republice mohou majitelé průkazu ISIC jako první na světě využívat slev také online přes www.chytrepalice.cz, nebo osobně v prvním ISIC pointu na světě v Praze.

Kartu lze objednat i online na www.isic.cz/online.

Každou zimu jsou připraveny slevy až 30% na jízdenky v 15-20 lyžařských areálech.

Ke kartě ISIC je možno sjednat cestovní pojištění již za 200 Kč na rok.

Veškeré potřebné a užitečné informace o průkazu ISIC naleznete na www.isic.cz.

Přidáno: 07.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.