V Praze se koná unikátní Veletrh amerických univerzit

FulbrightVelvyslanectví USA a Fulbrightova komise pořádají ve středu 18. dubna 2012 od 15 do 18 hodin v prostorách Anglo-americké vysoké školy v Lázeňské 4 v Praze "Veletrh amerických univerzit", který představuje jedinečnou příležitost se komplexně na jednom místě seznámit s širokými možnostmi vysokoškolského studia v USA.

Kromě setkání se zástupci 12 amerických vysokých škol, jejichž výpravu do Prahy zorganizovala Obchodní sekce Velvyslanectví USA, a nejštědřejších stipendijních programů budou moci účastníci akce navštívit prezentace profesionálního studijního poradce pro studium v USA z Fulbrightovy komise, mezivládní organizace pro vzdělávací výměny s USA, a zástupce vízového oddělení Velvyslanectví USA nebo si poslechnout zkušenosti lidí, kteří studovali na prestižních amerických univerzitách, včetně Harvardu. Vstup na akci je zdarma.

"Věříme, že studenti ocení možnost mluvit přímo se zástupci amerických univerzit," dodává Jakub Tesař, "ti totiž do ČR vzhledem k velikosti naší země příliš často nejezdí. Obchodnímu oddělení Velvyslanectví USA se ale podařilo pro veletrh získat zajímavé školy, které mají velký zájem o české studenty, což nakonec dokazují i svou ochotou přicestovat za nimi až do Prahy."

Skupina zastoupených univerzit je poměrně pestrá, najdeme mezi nimi jak levnější státní školy jako East Carolina University nebo SUNY Buffalo, tak školy soukromé jako je newyorská Pace či Hofstra University. V nabídce je i studium jazykových kurzů, MBA nebo LL.M.
Na veletrhu budou rovněž přítomni zástupci největších českých stipendijních programů podporujících studium v USA - Fulbrightovy komise, Nadace Zdeňka Bakaly či Nadace manželů Krskových.

"Vzhledem k načasování amerického přijímacího řízení je návštěva veletrhu ideální pro studenty předposledních ročníků," doporučuje Jakub Tesař z Fulbrightovy komise, "užitečné informace ale najdou všichni, kdo o studiu v USA třeba teprve uvažují."
Více informací o Veletrhu amerických univerzit je k dispozici na www.fulbright.cz/veletrh-americkych-univerzit.

Komise J.W. Fulbrighta je česko-americká organizace založená na základě mezivládní dohody v roce 1991 za účelem podpory vzdělávacích a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy. Komise administruje stipendia vládního Fulbrightova programu a některé další stipendijní programy. Zároveň poskytuje bezplatné poradenství a informační služby všem zájemcům o studium a výzkum v USA.  Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Přidáno: 03.04.2012, Zdroj: Fulbright

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.