V Praze se budou rozdávat poukázky na vzdělávání

Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR

V rámci zahájení letošních Týdnů vzdělávání dospělých proběhne již zítra, tedy ve čtvrtek 8. září 2011 v Praze akce na podporu vzdělávání dospělých. Široká veřejnost bude moci v centru Prahy netradiční formou praktických ukázek a zajímavých prezentací získat informace o vzdělávacích aktivitách pro dospělé. Pro všechny zúčastněné je připravena soutěž o atraktivní ceny – poukázky na další vzdělávání. Každá poukázka má hodnotu až 10 tisíc korun, výherce si pak může vybrat z nabídky několika kurzů různých témat.

Unikátní akce pro širokou veřejnost pod názvem „Grundtvig Day 2011 aneb Na vzdělávání není nikdy pozdě!“ proběhne v prostorách Domu zahraničních služeb (Na Poříčí 1035/4, Praha 1) ve čtvrtek 8. září 2011 od 14:00 do 18:00 hodin. První tři hodiny bude probíhat odborný program sestávající z ukázek vzdělávacích aktivit – zájemci budou moci shlédnout například ukázky kurzů na téma komunikace v pracovních vztazích, umění asertivity, tipy a triky pro usnadnění práce s osobním počítačem či brain joggingu.

„Odborní lektoři praktickou a poutavou formou přiblíží účastníkům akce některá témata, která se v kurzech běžně vzdělávají. Cílem je motivovat dospělé k účasti na dalším vzdělávání, ukázat jim, že vzdělávání je v dnešní době nejen nutné a nezbytné, ale může být i zajímavé a zábavné,“ uvedl Mgr. Tomáš Langer, výkonný ředitel AIVD ČR a spoluorganizátor akce.

V 17:00 hodin na stejném místě proběhne losování poukázek za účasti zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelů akce. Ceny do soutěže, kterými je několik desítek poukázek na 90% slevu na vzdělávací kurzy, věnovaly členské instituce AIVD ČR, jmenovitě společnosti ALPELEPHANT, s.r.o., Everesta, s.r.o., Gopas, a.s., iCORD International s.r.o., Image Conference and Consulting s.r.o. a Minerva vzdělávací společnost s.r.o. Desetiprocentní spoluúčast výherce je motivačním faktorem celé akce – jakákoliv investice do vzdělávání je totiž zárukou odpovědnějšího přístupu.

Akce nese název po zakladateli světoznámých dánských lidových vysokých škol, filozofu a učiteli Nikolaji Grundtvigovi, po němž je také pojmenován program celoživotního učení EU věnovaný právě vzdělávání dospělých.

„Statistických údajů o dalším vzdělávání není v ČR k dispozici velké množství. Také proto jsme se rozhodli vytvořit jednoduchý dotazník, v němž účastníci akce zodpoví několik otázek týkajících se především jejich dalšího vzdělávání. Ty pak budou slosovány o atraktivní poukázky na kurzy,“ upřesnil PhDr. Zdeněk Palán, Ph.D., prezident AIVD ČR. Sebraná data budou následně vyhodnocena a publikována.

Organizátory akce jsou AIVD ČR, Dům zahraničních služeb MŠMT a Dánské velvyslanectví v ČR.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si