VOŠP v obležení významných osobností mediálního světa

Praha, 4.4.2007

Vyšší odborná škola pořádá panelové diskuse a besedy s osobnostmi českých médií.

Ve dnech 10. a 11. dubna 2007 se na půdě Vyšší odborné školy publicistiky oslaví desetileté výročí pod názvem Akademie VOŠP. Dvoudenní oslavy zahájí zakladatelka školy PhDr. Květoslava Neradová spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem, představitelem zřizovatele školy Arcibiskupství pražského.

Druhý den proběhne každoroční školní festival "Všemi směry 2007" prezentující studentské filmy, fotografie, divadelní představení, ukázky marketingových a reklamních projektů a mnoho dalšího.
Dění festivalu "Všemi směry 2007" bude provázet Rádio VOŠP.

Akce pro veřejnost doplňují semináře, které zahájí panelová diskuse na téma "Co dělají novináři špatně?". Nad tímto tématem se setkají Jiří X. Doležal a Tomáš Feřtek z týdeníku Reflex, Jana Šmídová z Českého rozhlasu 6 a Jiří Pospíšil, ministr spravedlnosti České republiky.

"Druhý den festivalu pořádáme besedu s Petrou Procházkovou, kterou veřejnost zná hlavně jako válečnou reportérku. Je to jedna z nejvýraznějších postav současné české žurnalistiky a zároveň zakladatelka humanitární organizace Berkat na pomoc dětem Čečny," říká Michaela Wilhelmová, studentka III. ročníku a ředitelka festivalu. "Ukazuje adeptům novinařiny, jaké to je, žít naplno."

Během Akademie VOŠP je k vidění "Výstava desetiletí", která zachycuje úspěchy desetileté historie Vyšší odborné školy publicistiky a nejvýznamnější absolventy školy v českých a zahraničních médiích jako jsou Lucie Borhyová, Jakub Vrána, Zuzana Kalátová, Zdeněk Soudný, Olga Kellymanová-Menzelová, Robert Břešťan, Jan Smetana, Lukáš Landa a další.

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Michaela Wilhelmová
komunikační tým Akademie VOŠP
vallkyra@centrum.cz


O VOŠP

Vyšší odborná škola publicistiky na Praze 1 se už deset let zaměřuje na vzdělávání v mediální oblasti. Studenti si mají možnost vybrat si ze čtyř specializací - kulturní, společensko-politické, televizní a public relations. Škola dává důraz na praktické zkušenosti, proto je součástí výuky vedle mnoha tvůrčích dílen i povinná praxe v médiích.

Na škole přednášejí osobnosti z mediálního světa (jako je třeba Jan Halada z FSV UK, manažer rozvoje FEBIO TV Petr Sládeček, dramaturg Karel Hynie, sportovní redaktor Jaromír Bosák nebo hudební publicista Vojtěch Lindaur) stejně jako osobnosti ze světa politiky, kultury a akademického světa (právnička Hana Marvanová, religionista Ivan Štampach, až do své smrti dokumentarista Jan Špáta a další.

Školu dodnes vystudovalo na 500 studentů, z nichž většina působí v médiích. Mezi nejznámější absolventy VOŠP patří moderátorka TV NOVA Lucie Borhyová, komentátor BBC Robert Břešťan, tiskový mluvčí VIZE 97 Zdeněk Soudný či nezávislá producentka Olga Kellymanová-Menzelová.

Více informací získáte na www.vosp.cz.

Přidáno: 05.04.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si