V létě v Brně nuda rozhodně nebude!

Zapomeňte na okurkovou sezónu, která pravidelně ve městech začíná se příchodem léta. Budou sice divadelní prázdniny, na kino je trochu horko a na koupání letos (zatím) bohužel trochu zima, ale ani tak to v Brně nepřestane žít. Představíme vám sedm jednorázových i dlouhodobých akcí, které vás toto léto rozhodně zabaví. Mezi tím můžete vystrčit paty z města a vyjet si na chatu nebo na dovolenou do teplých krajin.

Shakespeare na Špilasu (18. 7. – 6. 8.)

Pro milovníky dramatu i komedie jde v případě Shakespearovských slavností o jednu z mála šancí na pořádné divadýlko. V průběhu Zkrocení zlé ženycelého léta se bude tento velkolepý divadelní festival stěhovat po českých a slovenských městech. Mimo Brna zavítají tvůrci s novými inscenacemi do Prahy, Ostravy, Bratislavy a Zvolena. Festival v každém z měst rozloží své pódium na místním hradě či zámku, takže o atmosféru bude postaráno. Letos se můžete těšit na Zkrocení zlé ženy, Sen noci svatojánské, Richarda III., Veselé paničky windsorské a slovenská nastudování her Večer trojkráľový a Dvaja páni z Verony.

Veveří, přehrada, Rock’n roll (9. – 10. 8.)

Budete-li vám divadelní festival málo, můžete hned po jeho skončení vyrazit o druhém srpnovém víkendu na hrad Veveří, kde se bude dva dny muzicírovat až do rána. V rámci hudebního festivalu Moravské hrady, který nedávno vznikl jako odnož těch Českých, se jedna z akcí odehraje i tady u Brna nad přehradou. K poslechu budou hrát UDG, Monkey Business, Horkýže slíže, David Koller, Visací zámek, Polemic nebo Sto zvířat.

Móda a trendy (18. – 20. 8.)

Spíše holčičí záležitostí bude akce s názvem Styl a Kabo, která se do Brna vrací dvakrát do roka. V rámci 42. ročníku bude exkluzivně představena nová kolekce večerních šatů od španělského návrháře Oscara de la Renty. Letos se návštěvníci dočkají novinek v podobě zóny originálních šperků a módy s názvem Fresh Fashion a také obnovy dalších výstavních expozic – látek, textilní galanterie a zařízení. Těšit se můžete na sto třicet vystavovatelů z více než deseti zemí.  

Autoři všech zemí, spojte se! (1. 7. – 3. 8.)

Každodenní várku kultury nabídne v červenci již tradiční brněnská akce Měsíc autorského čtení. V rámci 14. ročníku literárního festivalu se v Divadle Husa na provázku představí vždy český nebo slovenský autor, kterého každý večer doplní jeden spisovatel z některé z německy mluvících zemí. Za čestné hosty byly vyhlášeny tyto země: Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lucembursko. Celý festival byl zahájen v sobotu 29. 6. Nocí literatury. Vstupné je dobrovolné.

Karel a Josef ČapkovéRobot, Dášenka a spol. (14. 6. – 15. 9.)

V rámci Královopolského kulturního léta se již podruhé KC Semilasso proměnilo ve výstavní síň. Loni mohli návštěvníci shlédnout bohatě zastoupenou expozici o Divadle Járy Cimrmana. Letos na ně čeká výstava s názvem Karel a Josef Čapkové. V prostorách kulturního centra budou k vidění dokumenty, fotografie i předměty vypovídající o tvorbě, životě a postojích obou bratrů, kteří jsou dodnes považováni za českou kulturní a společenskou elitu. Protože byl jejich umělecký záběr široký, uvidíte jejich literární, dramatická i výtvarná díla. Po odchodu ze Semilassa je pro vás venku připraveno zahradní posezení U pejska a kočičky.

Nasedat, ke startu připravit, teď! (23. – 25. 8.)

A co by to bylo za léto, kdyby se do Brna nesjeli motorkáři z celé Evropy. Na konci srpna se na Masarykově okruhu již tradičně koná největší sportovní událost v ČR Grand Prix silničních motocyklů. Letos se v třídě MotoGP utkají domácí Karel Abraham s pražským Lukášem Peškem. Souboj o přední umístění bude probíhat mezi Rossim, Pedrosou či Lorenzem. Jste-li milovníky motocyklů, nemůžete si tuto akci nechat ujít.

Zdroje fotografií: shakespeare.cz, bvv.cz, semilasso.cz

Přidáno: 24.06.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si