Vládní stipendium zpřístupňuje postgraduální studium a výzkum v USA i českým studentům

(Praha, 8. dubna 2008) Talentovaní čeští studenti a absolventi vysokých škol s alespoň bakalářským titulem mohou absolvovat studijní nebo výzkumný pobyt v USA díky vládnímu stipendijnímu programu Komise J. Williama Fulbrighta. Podmínkou je podat do 1. září přihlášku a další požadované dokumenty a uspět v navazujícím výběrovém řízení.

Stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá školné až do výše 18 tisíc dolarů, životní náklady, zdravotní pojištění i zpáteční letenku.

"Kromě velkorysých finančních podmínek je další výhodou programu fakt, že vybraní studenti si mohou svobodně zvolit, na kterou americkou univerzitu se chtějí hlásit," dodává koordinátorka programu Andrea Semancová.

Cílem pobytu v USA může být absolvování celého studijního programu včetně získání titulu nebo pouze jednoroční hostování. Pro práci na na samostatném výzkumném projektu, např. dizertaci, je určena kategorie "visiting research student". V tomto případě musí již mít uchazeč pozvání americké vzdělávací instituce.

"Každý rok Fulbrightovým stipendiem podpoříme až patnáct studentů. Vzhledem k tomu, že obvykle obdržíme přibližně čtyřicet kvalitních přihlášek, má dobrý student značnou šanci na úspěch," říká ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková.

Základním předpokladem k žádosti o stipendium je české občanství a trvalý pobyt na území ČR. Žadatelé rovněž musí mít k 1. září dokončený bakalářský program a výborné studijní nebo odborné výsledky. Kromě přihlášky a dalších dokumentů, jako jsou např. doporučení, je do uzávěrky nutné dodat také výpisy bodového skóre z amerických vstupních testů - jazykové zkoušky TOEFL iBT, případně také testu studijních předpokladů GRE. Hlásit se mohou studenti a absolventi ve všech oborech s výjimkou klinické medicíny a MBA. Přednost mají uchazeči, kteří v USA ještě dlouhodobě nestudovali.

Veškeré další informace včetně přihlášky a podrobného popisu programu zájemci naleznou na webu Fulbrigtovy komise www.fulbright.cz v sekci Fulbrightova stipendia.

Komise J. Williama Fulbrighta byla založena v roce 1991 na základě mezivládní dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi USA a naší republikou, především prostřednictvím česko-amerického Fulbrightova programu vládních stipendií. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Kontaktní osoba:
Andrea Semancová, koordinátorka programu
tel. 222 718 452
semancova@fulbright.cz

Přidáno: 09.04.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.