Vím, proč volím On tour je u konce, informace pro mladé však kampaň nabízí dál

Ačkoliv se zájem mladých lidí o volby do Evropského parlamentu tradičně pohybuje mezi těmi nejnižšími v Evropě, letos nad účastí v tomto procesu zauvažovalo minimálně 3300 z nich v České republice. To je totiž počet návštěvníků, kteří prošli festivalem Vím, proč volím On tour, jenž atraktivní formou informoval právě o těchto volbách.

Vím, proč volím je název nezávislé kampaně, která už druhým rokem informuje mladé lidi o volbách a jejich významu. Vzhledem k opakovaně nízké volební účasti se organizátoři kampaně letos svoji činnost rozhodli doplnit i o festival Vím, proč volím On tour, který by pozornost mladých lidí přilákal více.

Od 28.3. do 17.5. letošního roku se tak odehrál ve 13 městech České republiky, převážně formou pátečních klubových akcí a sobotních open-air koncertů.  Návštěvníci si mohli poslechnout celkem 27 kapel nejrůznějších žánrů, od folku, popu, rocku, swingu až po punk. Objevila se zde tak jména jako Ready Kirken, Voxel, Mirka Miškechová, Memphis či Voilá!. „Vybírali jsme takové vystupující, aby mladé lidi oslovili a zároveň podpořili život ve městech. Ta jsme volili záměrně spíše menší, s nízkou volební účastí, protože právě tam je třeba podpořit občanskou paritcipaci“, říká Jiří Let, manažer festivalu.

Kromě hudby byly na koncertních místech připraveny  informační materiály o Evropském parlamentu a soutěže i kvízy pro děti i dospělé.  Velké lákadlo pro voliče ale představovaly především diskuze s kandidáty na posty europoslanců. Těch se na festivalu vystřídalo celkem 45, napříč politickým spektrem. Voliči tak měli možnost vyslechnout si moderované panelové diskuze na pódiu. A pokud se kdokoli z nich chtěl o kandidátovi dozvědět více, pak mohl využít i možnosti neformálně si popovídat přímo s politikem o všem, co jej zajímá.

Ačkoli festivalová část kampaně již skončila, informační servis o volbách je stále k dispozici, a to na stránkách www.viprocvolim.cz. Mladí lidé zde mohou najít informace o všech 38 kandidujících politických stranách a hnutích, včetně jejich stručné historie a kandidátek. Nechybí ani informace o volebním procesu s praktickým postupem ve volebních místnostech. Ambasadoři kampaně v krátkých videích zase hovoří o otázkách, které jsou pro ně důležité a zároveň podléhají vlivu Evropského parlamentu. A pro ty, co se festivalových akcí nemohli osobně zúčastnit, jsou připraveny i krátké záznamy z diskuzí s kandidáty na našich internetových stánkách i sociálních sítí.

“Všechna naše úsilí směřovala k tomu, abychom zprostředkovali informace o všech kandidujících stranách stručně na jednom místě a dali voličům možnost se lépe rozhodnout i třeba díky osobním diskusím s kandidáty na jednolivých akcí. Naší hlavní informací bylo, že 23. a 24. května proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu a občané mohou využít svého práva”, dodává Jana Votavová, manažerka kampaně Vím, proč volím.

Celá kampaň Vím, proč volím i festival Vím, proč volím On tour jsou neziskovou, nestrannou a čistě informační aktivitou, jejím pořadatelem je Česká rada dětí a mládeže.  Finačně byla kampaň podpořena v rámci Evropského program Mládež v akci.

Přidáno: 14.05.2014, Zdroj: Vím proč volím

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…