VIDA! zábavné pokusy aneb tohle by vám doma neprošlo

Zábavní vědecký park VIDA! nabízí kromě unikátní interaktivní expozice i nezapomenutelné science show – představení plná experimentů, výbuchů, barev a překvapení. Je možné banánem zatlouct hřebík? Vyrobit prskavku, která hoří pod vodou? Zapálit oheň kostkou ledu? Na tyto a spoustu dalších otázek dostanete odpovědi právě během připravených science show. VIDA! v současné době uvádí dvě představení:  „Mráz a žár“, kde nechybí oblíbené pokusy s kapalným dusíkem či suchým ledem, a „Ohnivou show“, která vám předvede pekelné záblesky, barevný ohňostroj nebo hořící bubliny.

Show v ceně vstupného

Vstupné na přibližně čtyřicetiminutové představení s pokusy je zahrnuto v ceně návštěvy VIDA! science centra. Ve všední den je science show možné zhlédnout v 10:30, 11:30 a 15:30, o víkendu pak v 11:30, 15:30 a 16:30. Přesné začátky show se návštěvníci vždy dozvědí díky hlášení z pokladny. Sven Dražan, manažer programu VIDA!, dodává: Pokud je návštěvnost vysoká, představení přidáváme. Divadlo vědy, kde se science show odehrávají, má totiž kapacitu pouze 80 osob. Místa nelze rezervovat. Pokud o show opravdu stojíte, je nutné přijít do divadla vědy s dostatečným předstihem.

Lepší než hry na mobilu

„Kdyby se takhle učila fyzika za nás, tak bych určitě v hodinách nespal,říká tatínek svým dětem, když ze science show odcházejí. Zpráva, kterou do VIDA! poslala paní učitelka ze ZŠ Pavlovská, to potvrzuje: „Představení bylo vynikající. Deváťáci seděli jak zařezaní, ani neměli čas na mobily, nebo rušení. To se mi ještě nestalo." Přesně to je cílem VIDA! – nadchnout a ukázat, že věda je dobrodružství, které by si nikdo neměl nechat ujít.

VIDA! park pro celou rodinu

V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště najdete od 1. prosince na ploše téměř 5000m2 přes 150 interaktivních exponátů. Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, obří srdce, tornádo – to vše jsou ukázky exponátů, které si mohou návštěvníci vyzkoušet a lépe tak porozumět světu kolem nás.

VIDA! science centrum, www.vida.cz

Adresa: Brno, Křížkovského 12, naproti hotelu Voroněž

Otevřeno denně od 10 do 18 hodin

Zdroj fotografii: Foto ©VIDA! science centrum
Přidáno: 02.04.2015, Zdroj: VIDA! science centrum

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si